Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akinek van rendes hangszórója,...

Akinek van rendes hangszórója, annak könnyen megy a zenélés?

Figyelt kérdés

Rendes hangszóró alatt az ilyen ~100ropi/pár stúdió hangfalakat értem, amik nem lakosságnak készülnek, hanem ipari felhasználásra.


Akik ilyenen zenélnek, azoknak könnyebben megy a keverés?


Mert én vagy 10 éve küszködöm zenéléssel, ez a hobbim végülis. De nem tudom igazán jól megcsinálni a dalaimat (ilyen vintage deep houseokat csinálok most, szóval nem valami komplex müfaj)!


Sose volt rendes hangszóróm, még csak rendes méretű sem. Creative T40-esem az egyetlen hangszóró, amin zenéltem. Fejlhallgatóm az egyetlen, ami normálisnak mondható (AKG K141).


Audigy 2 hangkártyát használok, mondjuk mivel teljesen szoftverből zenélek ez annyira nem is lényeges.


Van egy ismim (sajnos nagyon messze költözött), ő bérbe ír számokat mindenféle külföldi DJ-knek, illetve magyaroknak is, mennek dalok a nagy rádiókban is, amiket ő csinált. Na és ő pl directX-es módban használja a hangkártyáját, mikor épp Abletonban dolgozik projekteken...véletlenül sem ASIO-ba...


Cubase-ba viszont nyilván ASIO-ba tolja, mert csak azt engedi az a program, de ott is ASIO4ALL van neki a 70 ezer forintos hangkarijához... Mégis teljesen profi hangzást ér el. (mint tudjuk, az ASIO4ALL programozási trükkökön alapul és nem a hangkártya drága pénzeken kifejlesztett hardveres képességein)


Néhány dalomat segített kikeverni rendesen. Elküldtem neki a full egyszerű sávjaimat nyersen, aztán kb. csak annyit csinált vele, hogy minden sávon megcsinálta a szükséges szűréseket, tett ide-oda reverbet meg stereokat rendbe tette, aztán masteren egy EQ, kompi, limiter és kész. 1 óra alatt megcsinálta, amire én képtelen lettem volna.


2014. márc. 12. 00:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Rossz helyen kérdezősködsz.

Nem gond, megesik.

[link]

2014. márc. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!