Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól 5.1 en a zene?...

Miért nem szól 5.1 en a zene? Infók lent.

Figyelt kérdés

Van egy genius sw 5000 5.1 es hangfal szettem. Vettem most egy gamer gépet, aminek az alaplapja egy viszonylag közép/felső kateg.-es Asrock z87 Fatality killer, és a rajta található különleges minőségű hangkártyát szerettem volna kipróbálni (ALC 1150). Gyönyörűen szól a HD audió, a fülesen, viszont az 5.1 el baj van. Nem szól minden hangszóró, és amik szólnak is, halkan, vagy a mély pl alig. Régen más gépnél a hangvezérlőben tudtam olyan állítani, hogy bemenet sztereo, és kimenet 5.1, így tudtam nagyon jó minőségbe megszólaltatni az összes hangszórót. Ennél a hangvezérlőnél már nincs olyan, hogy bemenet/kimenet. Csak az van, hogy hangszóró konfiguráció: 5.1. Akár hogy állítom nem szól rendesen. Mi lehet a gond?


UI: A hangvezérlő programban annál a pontnál, hogy egyesével megszólaltathatok minden hangszórót, ott működik tisztán megszólal minden egyes hangszóró, de youtube zenéknél, vagy MP3 nál már csak a két front és egy kis mély. NEM dolby-t akarok elérni, hanem hogy úgy mint eddig a sztereo jel legyen szétszórva minden hangszóróra. Mármint minimum.



#hangkártya #5.1 #Dolby #pro logic 2
2014. febr. 11. 11:56
 1/4 Osynho ***** válasza:
Hogy / mivel van összekötve a géppel?
2014. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, sima Realtek HD audio. Be kell pipálni a hangszóró kitöltést /speaker fill/ és kész.



[link]


Itt egy kép, hogy könnyebben megtaláld.

2014. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A 3 jack -el van össze kötve /sárga, zöld, fekete/ front, rear, Center/bass jack dugók.


Ezt a speaker fillt-már hallottam, de sajnos akárhogy kerestem nincs olyan opcióm. Látom a képen amit küldtél, de mégsem találom az én programomban. Hogy tehetném bele?

2014. febr. 12. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy képet tudsz küldeni a programról? pl a képfeltöltés.hu-ra felrakod.
2014. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!