Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4ohm-os erősítőre 8 ohmos...

4ohm-os erősítőre 8 ohmos hangfal?

Figyelt kérdés

Hello.


Van egy autó erősítőm. 12voltos, 2 csatornás 120wattos. A hátuljára az van írva hogy 4 OHm


Első kérdésem az lenne, hogy az erősítő 2x60 Wattot, vagy 2x120-at ad le?


Második, ezt a hangszórót: [link]

nem hajtaná túl? Mennyire szólna jól? Ez a hangszóró 8 Ohm-os. Nem lenne semmi baja semminek? Hangminőségromlás?


2014. febr. 8. 19:08
1 2
 11/17 anitaanita ***** válasza:

Meg ám nekem valami azt súgja, hogy még nem szerezted be az erősítőt, csak szemezel vele.


Ne szórakozz autós erősítővel. Inkább vegyél egy régi Videoton rádiós erősítőt. Azok is tudnak 2×20 vagy 2×30W -ot. Az szobába jó hangfalakkal már elég. Minőségre és teljesítményre is.

2014. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Itt az erősítő, lőttem képet.


[link]

[link]

2014. febr. 8. 20:36
 13/17 dirtboy ***** válasza:
ezt nem tudom miféle erő,szobai cuccot én nem ajánlok túl keveset tudok ahhoz róluk hogy ajánljak,autohifiben jártasabb vagyok az tuti hogy nem egy minőségi darab ez a 2 csatis erő.
2014. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Valamit ajánljatok már légyszi :D
2014. febr. 8. 21:39
 15/17 dirtboy ***** válasza:

mindenképpen értelmes hangszóró mérettel és típussal szerelt cuccot keress.

egy 10cm hangszórótól nem lehet normális mély közepet sem várni nem még mélyet,lehetőleg a doboza fából legyen.

ilyesmiben gondolkozz mint ez is, ez pl 17cm mélyközéppel és 2,5cm selyem magas sugárzóval van.

[link]

2014. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anitaanita ***** válasza:

Kérdező, nézd már meg, hogy hány Amperes biztosíték van benne. Ott van a csavaros csatlakozók között az a piros szögletes pöcök. Az a biztosíték, ha jól látom.


Amúgy jól látom, hogy egy közönséges adapterről táplálod?

2014. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom hány amperes, nincs rá írva semmi. Igen, egy közönséges adapter.
2014. febr. 16. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!