Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aktív vagy passzív 3D? Melyik...

Aktív vagy passzív 3D? Melyik miért jó/jobb?

Figyelt kérdés
az LG la42620s 3d-s tv-t néztem ki, igaz, hogy a moziban kapható szemüvegek is tökéletesen jók a 3d-s tv nézéséhez? Tehát ugyanazt a hatást nyújtják, mint a tv-hez gyárilag járó szemüvegek?

2014. jan. 20. 18:20
 1/7 doni1201 ***** válasza:
Igen, az LG Cinema3D TV-k ugyanúgy használhatók a legtöbb moziban kapható passzív szemüveggel, mint a gyáriakkal. Az aktív 3D (lásd Samsung) annyiban különbözik a passzívtól (pl. LG), hogy valós Full HD felbontásban képes visszaadni a 3D videót 120Hz-en (60 Hz a bal szemnek, másik 60 a jobbnak), de ehhez elemes/akksis szemüvegek kellenek, ami több gonddal járhat - töltés, meghibásodás stb. Az LG Cinema3D TV-k "csak" 540x1920-as felbontáson tudják megjeleníteni a 3D tartalmat az 1080x1920 helyett, de ezt csak közelről lehet látni. 2 méterről szinte lehetetlen észrevenni a felbontáscsökkenést + a szemüvegekkel sem kell bajlódni.
2014. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :) a 620-as és 640-es között mi a különbség? a 640-es drágább, és ha jól tudom, mindkettő képfrissítése 200Hz érdemesebb 400 esetleg 800Hz-es frissítésű tv-ért (jóval) többet adni?
2014. jan. 20. 19:18
 3/7 doni1201 ***** válasza:

Megnéztem az LG oldalán a 620-640 közötti különbségeket:

A 640 igazából a designja miatt lehet drágább, mert fele olyan vastag, mint a 620. Viszont a 620 azért vastagabb, mert más, kicsit nagyobb helyigényű háttérvilágítási technológiát használ (Direct LED: a kijelző mögött vannak a LEDek nem a kijelző szélein), ami azonban jobb kontraszt arányt, mélyebb fekete színeket eredményez. Ezért szerintem a 620 jobb választás.

2014. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 doni1201 ***** válasza:
A kisebb-nagyobb képfrissítési sebességeket maximum akkor lehet észrevenni, ha egymás mellett vannak a TV-k, szóval a 200Hz teljesen jó, felesleges többet költeni egy 400/600stb. Hz-es frissítésű TV-re.
2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fontos!

Full HD tv nézési távolságok (érdemes figyelni rá):

[link]


kicsit lejjebb kell gördülni a cikkben és ott egy táblázat az optimális nézési távolságokról. Azt érdemes betartani a teszt nézésnél főleg. Akkor derülnek ki a hibák.


Szerintem menj el egy bemutató terembe és nézd meg mindkettő rendszert a saját szemüvegével (ne anélkül mert akkor nem látod a különbséget), és az optimálisnak mondott nézési távolságból (nem messzebbről).


Nézd meg, hogy egyik sem vibrál a kép, viszont az egyiknél sűrű fésüszerű csíkozódás látszik a képernyőn. Majd eldöntöd a saját szemeddel melyiknél milyen zavarót látsz a képen. Az döntsön.

2014. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gabi33 ***** válasza:

Ha akarsz tévét venni akkor jó a lg 42la620 de azt mondják a la660s az is jó még megveri a lb650v ami 500hz és vebokos tévé és szinben kontranszban jobb la660 vagy la690 igaz csak 400hz!

De ne vedd alapul hogy a samsung ue40f6500 is jó a 400hz technika és a kettö közt nem sok a kölömbség talán 10-20eft ha jól tudom mi a 620 vettük meg mert a szüleimnek az tetszet nekem a ue40f6500 samsung egy picit jobb volt a kép mind 3d mind hd a mindig tévén és a belállitás azt én állitotta,mert,én ugy szeretem ha a mentet beállitáson egy kicsit lehet állitgatni de kinek mi a jó tévé!

És a aktiv a Samsung Shart és egyes tipus

PAssziv LG,PILIPS sony panaszonic de a közeljövöben a pasziv lesz és az aktiv meg fog szünnk mert drága hamar elromlik és sok a gond vele ha leesik eltörik stb

2014. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a passziv kenyelmeben jobb, az aktivnak a minosege a ketszerese nem veletlenul kerul kicsivel tobb maceraba a hasznalat annál
2014. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!