Melyik passzív 3D technológiás TV a jobb?
Van az Lg Cinema 3D tv család ami passzív technológiás, Internet TV-s és van a Philips Easy 3D technológiás amibe ugyanúgy benne van az Internet funkció + Ambilightos ami elvileg jobb mert megnyújtja a tévé képét és ez kellemesebb a szemnek. Mindkettőről olvastam már ezer meg ezer cikket de nem jöttem rá. Akinek van esetleg valamelyik, írja már le nekem a tapasztalatait. Akinek nincs de ért hozzá az is szóljon :)
Köszönöm
"ami elvileg jobb mert megnyújtja a tévé képét és ez kellemesebb a szemnek."
Attól kövés aki egyébként nem lenne az, vagy éppen sovány, ha összébb nyomjuk.
Az a legjobb ami adástól függően megnyújtja ha éppen arra van szükség mert olyan a sugárzott kép aránya, és keskenyebben mutatja amikor az a sugárzott arány.
Az újabb tv-knél már be lehet állítani ezeket a dolgokat. Sőt ha úgy tetszik akkor még nagyítást is be lehet állítani. Akkor a kép egy része nem látszik (alul felül) de ha éppen így lemaradna valami, akkor lehet bármi mást beállítani. Olyant is ami követi a sugárzott formátumot.
Szerintem az a legjobb és legtermészetesebb.
Az előző H.Sz-t lehet, hogy máshova szántam, ahol a kép arányairól esik szó. Magam sem tudom hogy került ide. Bocs.
A kérdésre válaszolva:
Szemüveg nélkül, 2D-ben nincs különbség az aktív vagy passzív rendszer képe és felbontása között.
Ami a fő különbség fizikailag, hogy szemüveggel 3D-ben a passzív rendszer függőleges felbontása pontosan a felére csökken. Mindkét szemünkkel éppen a képet alkotó sorok számának felét látjuk (egymás közeiben) mint az aktív rendszereknél.
Ezt érdemes kipróbálni. A kísérlet elvégzése után a választ már önmagunk is meg tudjuk adni.
Nézzünk meg egy aktív vagy egy passzív tv-képet szemüveg nélkül annyira közelről, hogy először megláthassuk az elemi képernyő pontokat. Azután kicsit távolodjunk el, hogy a képet alkotó elemi kép pontok már éppen eltünjenek, egybe olvadjanak.
Ez az optimális nézési távolság, ahonnan a FULL HD felbontású adások minden részletét ki tudjuk élvezni.
Ennél távolabbról már nem látszik minden részlet amit a képernyő megjelenít, mert a részletek a távolsággal arányosan elvesznek.
Most vegyük fel a passzív 3D készülékhez illő szemüveget az élesen látható kép, fentebb leírt optimális távolságában maradva.
A képen zavaró sötét csíkokat fogunk látni egymás közeiben, ami csak akkor tűnik el, ha a korábbi nézési távolság minimum kétszeresére távolodunk el. Természetesen ettől a kép részletessége is a felére csökken.
Aktív tv rendszernél, a hozzá illő szemüveggel semmi más nem történik közelről sem, mint megjelenik a korábbi részletes kép, mindenféle zavaró jelenség nélkül. Amikor átkapcsolunk 3D megjelenítésre akkor közelről is láthatjuk a térhatású és teljes felbontású tiszta éles részletes képet.
Végkövetkeztetés, amit ezekből le lehet vonni.
Ha a nézési távolság az optimálisnak legalább a kétszerese, akkor mindegy, hogy aktív vagy passzív rendszert használunk, mert távolról már úgysem látjuk a részleteket és a passzív rendszer hibája, inkább úgy mondom, hátránya sem tűnik fel.
Még több infó az optimális nézési távolságról: [link]
Passzív 3D rendszeren a FULL HD 3D adás, a hozzá adott szemüveggel történő nézése estén a nézési távolság mindig az optimális kétszeresére növekszik. Ezt nem szabad elfelejteni!
Arra még ügyelni kell minden eddigi 3D rendszernél, legyen az aktív vagy passzív, esetleg lentikuláris (szemüveg nélküli), hogy egyenes fejtartással és (nem oldalra billentettel) kell nézni a képet, különben bármelyik megjelenítési módszer esetén létre jöhet szédülés fejfájás és hányinger és egyéb kellemetlen tünetek, amit a két szemünk által észlelt képek természetellenes, függőleges síkú eltolódása okoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!