Ezt a hangfalat rá lehet kötni tv-re?

Figyelt kérdés

[link]


A mostani hangszóróm tönkrement, azt 3.5ös jack-el kapcsoltam hozzá. Viszont nem tudom ehhez is olyan csatlakozó van-e.

a válaszokat előre is köszönöm!


2013. dec. 2. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésedre 2 részletben tudok választ adni.


Egyrészt: IGEN, rá lehet kötni

Másrészt: NEM, nem lehet rákötni


1. indoklás: A mellékelt linkben az van írva a csomag tartalmánál, hogy 3db RCA, 3x3,5 mm. Ez azért van így, mert a 3 RCA-t hangfalanként kell csatlakoztatni. Ha csak azt az RCA csatlakozót használod, amelyik az első jobb és baloldalt viszi, akkor hallhatod a TV-d hangját. Ha csak Jack aljzatod van a TV-n, akkor venned kell egy RCA/JACK fordító dugót is, ami pár száz forint.


2. ind. Viszont feleslegesen van még 4 hangszóród, amit ugye nem tudsz a TV-re csatlakoztatni. Főleg, hogy a TV adások sztereók, az HBO-n nyomnak 5.1-et, de az is a beltéri vevő dolga, nem a TV-jé.


Ha van DVD lejátszód vagy beltéri egységed, akkor elképzelhető, hogy van rajta hátul 6db RCA csatlakozó. Ezekhez, mivel a hangfal aktív, hozzákötheted és hallgathatod a TV-t, vagy a DVD-t/Blue-Rayt 5.1 csatornás hangon.


Ha ezek nem állnak rendelkezésre otthon, akkor javaslom, hogy vegyél egy 2.1-es hangszóró szettet, azt gond nélkül tudod csatlakoztatni az 1db 3,5-ös Jack aljzathoz

2013. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Hülye vagyok, mert a 3RCA - 3x3,5mm azt jelenti, hogy az RCA át van fordítva Jack-re (3,5mm), vagyis nem kell hozzá fordítódugó.


Megjegyzem, hogy nekem nincs ilyen hangfalam, másmilyen volt, de hasonló felépítéssel.

2013. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!