Mivel tisztítjátok a LED tévéteket?

Figyelt kérdés
Samsung 3D-s LED tévénk van és nem tudom, hogy mivel kéne szép tisztára törölni a képernyőjét. Már mindenféle üvegtisztítót kipróbáltam, de azoktól foltos maradt, a langyos víz meg nem ért semmit. Ti mit használtok erre?

2013. nov. 16. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne egy benedvesített , majd kicsavart szemüvegtörlővel kipróbálni
2013. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tescoba kapsz LCD/LED/Plazma Screen Clener-t. Más folyadékkal ( vízzel, vegyszerrel stb) nem szabad lemosni, mert tönkremegy a védőfelülete. Ez egy spry, és rá van írva a használati utasítás.
2013. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
spray
2013. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az van a használati utasításba hogy csak tiszta víz (pár csepp) + a tisztító kendő amit hozzá adtak.
2013. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, a jövő hét folyamán biztos elmegyek a Tescoba megnézni a speciális spray-t. Utolsó, már mindenhogy próbáltam a hozzá tartozó törlővel, de sajnos nem lett szép a végeredmény. Hármas, milyen spray-re gondolsz? Köszi még egyszer :)
2013. nov. 17. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor csak poros, akkor elég műszálas porolóval óvatosan leszedni róla ilyennel: [link]


Ha már valamivel sikerült össze maszatolni, akkor egyik kérdés, hogy mivel próbálkoztál, ami után olyan megtisztíthatatlannak látszik? Gondolom nem magától lett maszatos, netán a gyerek össze fogdosta libazsíros vagy lekváros kézzel?

Vagy lehet, hogy amivel elsőnek le akartad mosni vagy törölni) az nem tett jót az anyagának.


Ha végleg nem viszi semmi, akkor puha nem súrolós szivacsot jól benedvesítesz és teszel rá egy csepp tusfürdőt. Azt jól kinyomod, hogy semmi ne csurogjon belőle és azzal óvatosan végig törlöd az egész felületét, majd száraz puha ruhával minden nedvességet letörölsz róla.


A képernyő tisztítóval is vigyázni kell, szerintem ne fújd közvetlenül a képernyőre, hanem valami puha törlő anyagra és úgy azzal törölgesd le a felületét. Habár ilyent én nem használok, csak műszálas porolót a por ellen és nedves de nem csurgó törlőt, amit hozzá adtak, ha valami összekeni. Ezek eddig bármit levittek tisztára.

2013. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, kedves utolsó :)

Üvegtörlő spray-vel töröltem át, ettől lett foltos, bár csak akkor látszik, amikor ki van kapcsolva a készülék.

A tusfürdős tippet is mindenképp kipróbálom :)

2013. nov. 17. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy az üveg törlő szer, esetleg impregnált törlő kendő alkohol féleséget tartalmaz, ami árthat bizonyos műanyagoknak. Bemattulhat tőle.
2013. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!