Mi a legjobb módja hogy HTPC-t hangcucchoz csatlakoztassak?

Figyelt kérdés

Az alaplapon (ASROCK FM2A85X-ITX) van HDMI kimenet és optikai is, valamint jack dugók. Egy Logitech Z906 Speaker System-en gondolkozok. Ugye a jack kilőve, az optikai az minőségibb és kényelmesebb is. (egy kábel)

Viszont mehetne a hang HDMI kábelen a TV-be, és onnan optikain a Z906-ba. Ennek lenne valami értelme vagy felesleges a tv-t közbeiktatni?


A Z906 nem egy olcsó dolog, jobban megérné egy házimozi erősítő + hangfalak ugyan ilyen árban?



2013. okt. 27. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi értelme TV-t közbe iktatni, max. toldónak használhatod. :D Úgy értem, ha a TV közelebb van a PC-hez mint az erősítő a szobában, akkor annyi értelme lenne, hogy rövidebb optikai kábel is elég.


A Z906 nem egy egetverő összeg ha egy alap házimozit össze akarsz rakni.

Bennem fel sem merülne fel a kérdés, hogy mi fog jobban, testesebben, élethűbben, pontosabb tér és színpad ábrázolással, nagyobb tartalékkal és dinamikával szólni. Egyértelműen egy külön erősítő, külön hangfalakkal.


Bármilyen kockacukor hangfalas rendszerről van szó, akármilyen THX-et, meg egyéb parasztvakut ráírnak, egy 2-3 colos szélessávú hangszórókkal szerelt 2-3 decilitres műanyag dobozba rakott szatelitekkel, és egy darab jó brummogósra hangold dobozba rakott 6-8 colos mélyhangszóróval szerelt subnak, egy 100-200w áramfelvételű, 6 csatornás erősítővel hajtva amire ráírják hogy 500 meg 1000w RMS, esélye sincs egy 3-4-500 watt áramfelvételű erősítőről hajtott (amiben a sub, ami a legnagyobb kakaót elviszi még benne sincs), 30-40-50 literes fa dobozos, 5-6 colos mélyközepekkel, külön dóm magasakkal szerelt frontokkal, 5-10 literes, 5-6 colos center és háttér hangfalakkal szemben. Plusz ehhez jöhet még egy aktív subláda, egy 150-200 wattos áramfelvételű, valóban 100 watt körüli erősítővel, 10-12 colos hangszóróval, 40-50 literes ládában.

Bár az aktív méllyel lehet nem jössz ki 80 eft körül, sőt biztos. De én belevágnék egy olyanba, hogy most egy erősítő+5.0 hangfalszett (Media Markt-ban az Eltax Idaho szett most 50 eft-ért megvásárolható [link] 80-100 eft körül. Később, ha megint lesz rá keret, 30-40 eft-ért egy aktív subláda. De szerintem a linkelt hangfalszett sub nélkül is keresztbe lenyeli a Logitech-et, 4x akkora mélysugárzó felülete van a két frontnak, mint a Logi mélyének.

A közép-magas hangokról ne is beszéljünk, az Eltax-ban van dóm magas, szerintem itt le is zárhatjuk a viaskodást.


Ez az én véleményem, aztán te döntesz hogy drágán veszel sz_art, vagy olcsón jót. :)

2013. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!