Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a jobb? PS 3 vagy Xbox...

Melyik a jobb? PS 3 vagy Xbox 360?

Figyelt kérdés

lehet rossz kategóriába írtam a kérdést de nézzétek el nekem kérlet titeket :)

Játékkonzolt akarok venni csak nem tudok dönteni hogy melyiket vegyem meg. megoszlanak a vélemények így nemtudom mi legyen. hozzáértőket kérdezem hogy melyik a jobb és miben? PS3 vagy Xbox 360?



2013. okt. 7. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg az exkluzív játékcímeket, és azt vedd meg, amelyik Neked jobban tetszik.
2013. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bemásolom a választ, amit az ilyen kérdésekre szoktam írni:


Nekem már volt mindkettő (most jelenleg PS-em van), tehát leírnám a véleményemet:


Egyenesen egyik sem jobb a másiknál. Azt vedd meg, amelyiknek jobban tetszenek az exkluzívjai (tehát ami csak az egyikre jön ki és a másikra nem), és amilyen barátaidnak/ismerőseidnek van, akikkel esetleg játszanál (de ha egyedül játszol, akkor mindegy). Ezek legyenek a fő szempontok, többi másodlagos (hiába van Xboxod, ha épp God of Warozni akarsz vagy fordítva pl. Haloval).


Xbox live-ra külön elő kell fizetni (tehát hogy multizhass), viszont véleményem szerint ez valamivel jobb rendszer, mint a Playstation network. PSN-en van egy ún. PS+ lehetőség, amire ha előfiztetsz, "ingyen" (vagyis az előfizetés díjáért) játékokat és kedvezményeket kapsz.


PS3-ban van bluray, ha filmlejátszónak is kell, akkor azt tökéletesen viszi.


Grafikáról: multiplatform játékok általában szebbek Xboxon (Magasabb felbontás, jobb grafika, jobb fps/frame rate és boxon van élsimítás is, ami PS-en egyáltalán nincsen. Most le lehet pontozni azért, mert ezt írom meg hogy védjük a PS-t, de még mindig, habár nem eget rengetően, a mostani játékok egy részénél látható a különbség), az exlkuzívokban viszont a PS3 a nyerő. Sokkal szebb grafikával rendelkeznek.


Az exkluzívokról ezen felül: a PS-nek jóval több említésre érdemes exkluzívja van, mint az xboxnak (és szerintem jobb játékok is ezek, mint az xbox exkluzívjai, de ez csak személyes vélemény).


Controllereknél azt érdemes tudni, hogy a PS controllere könyebb, kisebb, és kimondottan jobb verekedős játékokhoz (habár úgy tudom, az újabb fajta Xbox controlleren ez már "javított", próbálni viszont nem próbáltam). Xboxnénak jobbak a ravaszi és a rezgése. Én mindkettőt szeretem, bár sokáig használva az Xbox controllere kényelmetlenné válik a középső ujjamnak, míg a PS-é ugyanolyan kényelmes marad. De a legfontosabb még mindig az, hogy neked melyik tetszik jobban. Ha teheted, próbáld ki őket.


Xboxban még azt szerettem, hogy online játéknál sokkal (és tényleg sokkal) több embernek van mikrofonja, mivel ahhoz vagy adnak, vagy nagyon olcsón be lehet szerezni tűrhető minőségűt.


PS move vs kinect, háát... szerintem egyik sem ér semmit sem, dehát ha ez fontos neked, itt is azt ajánlom, hogy a játékokat nézd.


Mindkét konzolon van böngésző, de attól még messze nem lesz meg a PC-s élmény.


Ha még ezek után sem tudod eldönteni, akkor használd az oldal keresőjét, mivel kb. naponta van egy ilyen kérdés.

2013. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hat engem pont olyan jatekok erdekelnek amik mind 2 platformon jelen vannak/lesznek (f1 2013, nfs, bf 4, cod stb.) fo szempont nekem a grafika, jatek elmeny, illetve kontroller fogasa/kenyelmessege, vezetek nelkuli billentyuzet/eger tamogatas! :)


bocsanat az ekezetekert de telefonrol irtam :)

2013. okt. 7. 18:22
 4/10 A kérdező kommentje:

filmezes zene hallgatas meg ilyenek nemizgatnak. arra ott van a laptop vagy a dvd lejatszo.

kinect/ps move nemerdekel. ;)

2013. okt. 7. 18:25
 5/10 anonim válasza:

Tessék


[link]


Am tényleg a játékok miatt dönts.

Nem tom menyire akarod warezolni kb ugyanolyanok ezen szempontból.

A CPU-ja a Ps-nek erőseb míg a GPU-ja a Boxnak.

Arra én nem hajtanék h 3 pixelel jobb X játék ezen v azon.

Ez felesleges fanbolykodás,viszont a 360-irányítása kényelmesebb.


Már ha ez szempont.

2013. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hat azert full hd tv-n a full hd-s jatek reszletesebb kepet ad mint a sima hd :)
2013. okt. 7. 20:07
 7/10 anonim válasza:
Én a konzolra gondoltam nem a tv-re.
2013. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Xbox 360

Natív 720p felbontás, OS-sel maximum 1080p


PS3

Maximum 1080p felbontás


erre gondoltam. az xboxnál csak a menüben van full hd felbontás, míg a ps3-nál mindig ;)

2013. okt. 23. 03:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez (sajnos) nem így van. A játékok nagy része (mármint több, mint 90%-a) 720p körül fut, és az van feljavítva. Sok játéknál viszont még a 720p sincs meg, az ilyen játékoknál általában pont az xboxos verzióban magasabb valamennyivel a felbontás.
2013. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Sok játéknál viszont még a 720p sincs meg"

Sorold... én amikkel eddig játszottam minden volt 720p ps3on...

2013. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!