Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ráz a számítógépem, valaki...

Carmageddon kérdése:

Ráz a számítógépem, valaki segítene?

Figyelt kérdés
szeretnék egy kis segítséget kérni , a lényeg hogy meg lett nézve a konnektor és jó a földelése de a gép még így is ráz vagyis hogy a táp az ami simán csak kicsit ráz ha nincs beszerelve a gépbe csak össze van kötve a gép többi részével úgy is átad valamennyit a gépben lévő dolgoknak , ha meg bele van csavarozva a gépházba akkor még jobban ráz (ha lekapcsolom a tápot úgy még erősebb az áram )Tudna valaki segíteni hogy mi a baj ?
2013. szept. 27. 12:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ilyen tápom van :Model ATX-400W

[link]

2013. szept. 27. 13:45
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez sajnos kb a fent említett kategória, túl könnyen elképzelhető, hogy olyan belső hibája van a tápegységnek, ami miatt a tápfeszültség egy része rákerül a fémházra. Én javasolnám először kipróbálni egy kölcsönkért tápegységgel a gépet és a tápkábelt, illetve cserélni ezt a tápegységet, ha a kölcsönkapottal nincs probléma.
2013. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha van normális földelés nem rázhat !

pedig a PC tápegység olyan kategóriába tartozik ahol kötelező földelni a burkolatot ,ha ezt nem teszi meg a gyártó nem kerülhet boltba.

Szerintem ha biztosra akarsz menni akkor megnézeted egy villanyszerelővel,ez a helyzet akkor szokott fennállni amikor valamelyik szakaszon nincs vagy sérült a földelés,viszont ez nem játék elég veszélyes is tud lenni a mai világban.

IDEIGLENES megoldásként a gépház egyik pontját ahol nincs festés stb földelt ponthoz kötni (pl radiátorcső)


Ezenkívül a tápegységed én is a nem ajánlott kategóriába sorolnám ,általában ha egy ilyen meghal viszi a többi alkatrészt.Mérlegelni kell hogy megér-e kb 10ezret az hogy nehogy az alkatrészek nagy többsége egy szemvillanás alatt átkerüljön az örök bitmezökre

2013. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"a gép hálózati kábelét megnéztük és mindegyikben volt egy kevés áram a földelésnél"


Gyanús, hogy a lakás védőföldelés hálózata szakadt a föld felé, és -esetleg- van rajta egy gyenge szigetelésű fogyasztó! Lehet, hogy nem is a PC a bűnös!!!

2013. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, a földelés biztosan rossz. A táp nem feltétlenül rossz, ugyanis a PC tápok kis mennyiségű áramot szivárogtatnak a védővezető felé. Ez 110V feszültség, és nagyon kevés áram, ellenben tud csípni rendesen. Meg kéne mérni, hogy mekkora ez a szivárgó áram pontosan, de ezt inkább hozzáértő tegye. És a védővezetőt mindenképp nézzétek meg, mert rossz.
2013. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
oké megnézzük jelenleg azt a megoldást találtam hogy cipőben használom a gitárt és így nem ráz , de mikor nincs rajtam cipő akkor ráz elég rendesen :D
2013. szept. 27. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!