Viktor19920121 kérdése:

Hifi? Megoldható lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Fisher TAC-M82-es hifim. Elmétetileg 2x100W ad le de tut nem ennyit. Szóval a kérdésem az lenne hogy esetleg nem lehetne egy megoldani hogy többet adjon le pl.: 2x150W ? Végfokcserével megoldható lenne, Nekem ezt tanácsolták.

2013. szept. 9. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb hangerő kell érzékenyebb hangfalakat vegyél, szerintem nem érdemes egy jó működő hifit tönkretenni ez miatt.
2013. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100 wattot felejtsd el nyugodtan.tudod hol használnak 100 watokat? moziban meg diszkoban de biztos nem hifiben...(villanyszerelő,hangtechnikus)
2013. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelő, te maradj a vezetékeknél. Ne beszélj bele abba amihez nem értesz.

Discoban, moziban kilowattok vannak. Egy tisztességes otthoni hifi (nem a mostani 5.1 müanyag vackok) simán lehet 2x100 vagy még több wattos.



Kérdező: a hifid maximum 180W teljesítményt vesz fel, rá is van írva hátul:

[link]


A fő hangfalkimenet maximum 2x50W így ránézésre.

A végfokcsere nem megoldás: nagyobb végfokhoz nagyobb hűtőfelület kell, nagyobb tápfeszültség és/vagy nagyobb áramfelvétel, ehhez más táp, nagyobb trafó... gyakorlatilag a fél belét építhetnéd újra.


A megoldást már leírták, keress két jobb hatásfokú hangsugárót. Egy hangdoboz esetében ezt az értéket szokták dB-ben megadni. Persze előbb ki kéne deríteni, mennyi a gyári dobozok hatásfoka.

3 dB-vel jobb nyereségú hangdoboz annyit jelent, mintha az eredetit kétszeres teljesítménnyel hajtanád.

2013. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen az infót.
2013. szept. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!