Google Nexus 7 16GB 2013, Apple iPad Mini 16GB vagy Acer Iconia A1 8GB?

Figyelt kérdés

Táblagépet szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy milyet vegyek. Ezt a 3 tabletet néztem ki, ezek közül melyiket érdemesebb megvenni? Nekem a 8" kijelző a legjobb, de a Nexus 7-ben 2GB RAM van és sokáig lesz támogatott, ahogy az iPad Minire is sokáig kiadják a frissítéseket. Az Acer olcsóbb, és cserébe van rajta HDMI és microSD bővíthetőség, de csak 1GB RAM van benne. A két 8"-nak a ppi-je nem zavar, szerintem még belefér.


Azért nem szeretnék plusz pénzt kiadni a 3G-s modellekért, mert van okostelefonom, amihez nincs mobilnet, de a későbbiekben ha kéne akkor arra venném, és kiküldeném WiFi-re és a táblagép azt fogná 3G helyett. Ezt meg lehet oldani?


Melyiket érdemes megvenni? Írhattok más gépet is. Köszi



2013. aug. 30. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem is kérdés, Nexus 7.

Mindenben jobb a többinél, nem is kevéssel, max a 8"-es kijelzőméret miatt dönthetnél más mellett, de a 7"-es hordozhatóbb, könnyebb, jobban tartható, szerintem hamar rájönnél, hogy jobban jársz vele.

2013. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nekem a 7" nagyon kicsi:)


Amúgy csak azért vettem be a sorba, mert 2GB RAM-ja van, és jobb processzora. Ha meg tudtok győzni, hogy jobban a megéri a kijelző ellenére, akkor elgondolkodom rajta.

2013. aug. 30. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy a Nexus 7. A 7-8"-os kategóriában nem találsz jobbat, ez biztos.
2013. aug. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ár/értek aranyban is ő a legjobb!
2013. aug. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hány hsz. kell a meggyőzéshez?

Nexus 7! :)

Érveket te magad felsoroltad. Ipad megérné az iOS miatt, de nem éri meg a borzalmas kijelző miatt.

Adattárolásra használsz felhőt, s már meg is oldódott a dolog. Remélem azzal tisztában vagy, hogy a bővíthetőség az kizárólag adattárolásra vonatkozik, telepíteni tabletnél microSD kártyára nem tudsz, így applikációkra az Acernél is csak 16GB helyed van!

HDMI-t pedig lehet pótolni egy wifis HDMI eszközzel, asszem 20 dollár körül van az ára, tabletre a wifi display app, TV-be, monitorba pedig bedugod ezt az eszközt.

2013. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Nexushoz nem kell ilyen. Annak lehet alakítani megfelelő átalakítóval az USB-t HDMI-re. Elgondolkodom rajta, már a 2 giga memória miatt is:)
2013. aug. 31. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel tisztában vagyok, de a vezeték nélküli megoldás mindig kényelmesebb a vezetékesnél. :D Arról nem beszélve, hogy még olcsóbban is megkapod, mint a nexushoz az adaptert, de te tudod, ha a wire neked biztosabb, mint a wireless, akkor adapter.

A telefonról való net osztást természetesen meglehet oldani, az android erre alapban alkalmas, de azt tudnod kell, hogy ez jelentősen igénybe veszi a telefon akkuját, szóval jóval hamarabb lemerül így a telefon.

2013. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!