Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az RC helikopter konkrétan...

Az RC helikopter konkrétan hogyan működik? Mi felel az irányításáért?

Figyelt kérdés
szeretném megoldani,hogy egy mellécsatolt androidos telefon irányítsa majd aminek interneten keresztül én küldöm a jeleket az meg a kameraképeket küldi nekem. igazából elég könnyen meg lehetne oldani...

2013. aug. 9. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:

az alap RC repcsik valamilyen rádió jelet használnak, (pl. a régebbiek FM 37 Mhz) ahhoz, hogy ezt megoldjad kell egy vezérlő a repcsire. mondjuk még egy android telefon, vagy valami amit programozni tudsz, és kamerát meg internetet húzni rá. aztán ehhez egy mobilnet modem, ami csatlakozik a netre, és valamilyen technológiával küldi a kemerák képét, pl. streamel, vagy meghatározott időközönként png-ket küld, bár ezt inkább biztonsági kameráknál alkalmazzák, mert lassú, de megbízható. szóval kell videót stteamelned a repcsiről, aztán az irányítás az már nehezebb, szerintem inkább használj valami szabvány rendszert erre, mert a telefon kezelőszervei nem elég megbízhatóak ehhez. de ha mindenképpen akarod neten keresztül irányítani, akkor lehet hogy több kell mint egy android telefon, őssze kell forrasztanod egy panelt, amin vannak megfelelő chipek a gépi jelek átkódolásához, a repcsi közvetlen irányításához, vagy egy antennához, ami a repcsi saját vezérlőjének küldi a jelet, és persze ezekhez mind software kell. Nem akarom el venni a kedvedet, de sok macera lesz vele, azt hogy a neten kersztül hogy kapcsolod össze őket, ne is említsük, ehhez már szerver-kliens programozás kell :D de itt egy kis segítség:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


(A "with Computer" az nem feltétlen PC-t jelent ha ügyes az ember át programozhatja Android-ra, a lehetőségek adottak)


jah, ezt csak akkor alkalmazd, ha mindenképp házilag akarod összerakni, szerintem egy kis gúglizással találsz előre összerakott rendszert


(régebben engem is nagyon érdekelt ez a téma :D)

2013. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna,hogy ilyen kaliberű választ fogok kapni:D köszönöm! Én egyébként arra gondoltam,hogy a telefon -ban lenne az internetes sim kártya így nem kell stick. szerintem nem kellene külön panel,mert az már meg van csak egy interfészt kell alkotni ami összehangolja a heli irányítását a telefon andorid appjával amit én írnék meg Java-ban.ja és a telefon microusb-vel lenne hozzácsatolva mondjuk ezt nemtudom,hogyan lehet megoldani... a helin kellene egy usb portot is csinálni?
2013. aug. 9. 15:37
 3/10 A kérdező kommentje:
megnéztem a videókat meg a kommenteket de az én ötletem egy cseppet másabb.
2013. aug. 9. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy úgy akarod, hogy az android telefonnal akarod vezérelni a helikopátert, a neten keresztül :D


mert ahhoz a helie kell szerelni, valamit ami fogadja a neten keresztül a jeleket, esetleg azt lehetne megoldani, hogy a telefon-ra még egy adót szerelni, ami közvetlenül a heli rádiójelén keresztül küldi, igaz ezzel nem tudsz elrepülni a szomszéd országba, viszont a netes is macerás, mert ha megszakad a kapcsolat, akkor se kéne lezuhannia, hanem mondjuk visszatérni, de ahhoz már GPS is kell, meg minden kutyafüle :D. de meg lehet oldani :D

2013. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
éppen ez a lényege annak amit kitaláltam,hogy magát a telefont kell a helire szerelni így megoldódik a camera,gps,internet,magasságmérő probléma is. a telefonnak(ami a heli agya) laptopról küldöm neten az utasításokat. így már érthetőbb?
2013. aug. 9. 23:27
 6/10 anonim ***** válasza:

háát nézd, akkor az én véleményem ismét másabb.


Tehát persze megoldható sok minden, ez is. csak! azért itt NAGYON veszélyes üzemmódról van szó, szal én értem az igényeidet meg az előnyeit annak amit leírtál, de tudod ott csak 1x nem stimm valami, amit persze a netről küldve te nem biztos h rögtön látsz és rögtön korrigálsz is, aztán hogy mást ne mondjak, pl bezuhan egy autópályára, és innentől már te is tudod a folytatást. iszonyatosan vszélyes!


Én heliztem sokáig (csak ráuntam), nekem is voltak meredek ötleteim, sokat meg is csináltam, de szóval ha ennyire "távremote" lesz ebből, háát én bizony félnék. én is sok mindent megcsináltam, amiről a végén kiderült h mégse éri meg, jobb az úgy a puszta közepén és szigorúan szem előtt.


Értelek, igen, csak hiába oldasz meg mindent bombabiztosra, sose tudhatod, éppen hol megy át egy rádióbezavarásos zónán, ami megbolondítja, és a saját hibádon kívül is gondok lesznek! Nekem volt ilyen esetem ...


Vagy úgy gondoltad h pl autóból laptopozva akarod mindezt, de szal a heli szem előtt van? Tudom én h léteznek ma már baromi messze is elszálló modellek, de én a sok tapasztalatommal SE vállalnám őket! Nem a technikai bonyolultság miatt, hanem a rajtad kívülálló ezer lehetséges poblémaforrás miatt.


vagy jutottál mér vmire? és milyen heliről lenne szó amúgy?

2013. aug. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja és a fő kérdésedet meg nem értem. mi az h hogy működik? ez alatt mit értesz pontosan?
2013. aug. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló: igazából ez csak egy ötlet volt sem heli se telefon és egyéb technikai háttér nincs meg ennek a megvalósításához de elég csak gondolkodni és kutatni a neten és hát rájöttem,hogy 3G-vel lehetetlen lessz megoldani ezt! még a HD-nál alacsonyabb felbontású élőképet is késlelteti ehhez még hozzá jön az is,hogy a heli irányítását nem lehet késleltetni,mert az még veszélyesebb egyszóval ha nincs egy normális kapcsolat akkor lehetetlen megvalósítani. Persze lehet h. az LTE képes lenne erre de az csak pesten és a többszázezres telók-ban érhetőek el... Nemtudom mennyire hangzik merész ötletnek egy sajátkészítésű miniműhold!
2013. aug. 19. 23:15
 9/10 A kérdező kommentje:
igazából arra voltam kíváncsi,hogy amikor a pilóta felnyomja a távirányítóban a kart akkor milyen folyamatok mennek végbe(Pl.:rádióhullámon elküldi a jeleket a 4in1 controllernek(Lama v4 esetében)majd ez továbbadja a gyronak vagy nemtudom hogyishívják...) szóval,hogy hogyan működik:)....
2013. aug. 19. 23:17
 10/10 anonim ***** válasza:

oké hát a gyroscop igazából a stabilitást biztosítja vagy segíti de az csak a legjobb eset ha 4 in 1 ... de tételezzük fel h az!


Viszont való igaz, egyrészt az adatátviteli sebesség itt kérdéses, gondolj bele, egy rádiófrekvenciás kapcsolatnál "azonnalos" a reakció (jó, legalábbis amíg a rádióhullámok elérik, tehát minimális törtszázad secről beszélünk, na meg ha a kapcsolat folyamatosan kétirányú, akkor ez se igaz, hiszen akkor az irányító bázis és a heli folyamatos rádiókapcsolatban vannak, ehhez jó példa, hogy ugye minél feljebb megyünk a frekvenciában, pl a 2,4 GHz-eseknél bizony már elég az is, ha a heli bemegy két betontömb közé, és máris gondok lehetnek. emiatt tehát talán megbízhatóbb a 30 MHz körüli működési tartomány, na csak ez a frekvencia meg eléggé "bizonytalan", sok bezavarási tényezője van, arról nem is beszélve, hogy ezt még ma is használják beszédre is, pl. a kiterjesztett CB rádiók ugye, és azok meg sokszor nyomják ám akár 200-1000 Wattal is az adást, gondolhatod, szegény heli megbolondul, ha bele kerül egy ilyen rádiós szmogba. És sajnos ezt előre nem tudhatod (utólag se igazán).

A 2,4 GHz-esek ebből a szempontból TALÁN stabilabbak, hogy ott már kevesebb a bezavarási tényező, ellenben kevésbé biztos az összeköttetés, pont a leírt tulajdonságok miatt, azaz ez a tartomány már szinte kifejezett "optikai rálátást" igényel az adó és vevő közt, különben nincs kapcsolat. Míg a 30 és alatti frekvenciatartomány azért képes "hajlani", flexibilisebb a terjedése.

De igazából ez örök vita az RC-sek között, valaki erre esküszik, valaki a másikra, hát én meg rádiózok is régóta, és nem tudom, melyikre esküdjek, mert mindkettőnek van rengeteg előnye is és ugyan annyi hátránya is.

Ha én magam építek adót és vevőt, akkor a VHF tartományt választanám, mert itt kevesebb talán a rádiós szmog ill. ez a sáv jobban kontrollált, de persze ez is helyfüggő, mert pl nem tudhatod h X helyen pont egy cég dolgozik egy ahhoz közeli frekvencián, beterítenek pl egy 50-80 km-es körzetet (mondjuk egy taxi), aztán máris gond lesz ismét.


Lényeg a lényeg h sztem nem megvalósítható, és itt a rádiós összeköttetés miatt pedig nagyon kényes téma ez, és nagyon mély ismereteket igényel. Láttam én már "csodát", hogy a kissrác vitte az RC autóját, 27 MHz-es volt, na aztán egyszer csak hops, elment tök másfele, és nem tudta irányítani ... Egy ilyen jelenséghez meg elég ha csak elmegy a közeli országúton két kamion akik pofáznak egymással CB-n, és vége ... Úgyhogy nehéz okosat mondani. Nemrég egy tónál egy gyönyörű nagy repcsit irányított valaki, az meg 430-as volt, na aztán egyszer csak bele zúgott a vízbe, és kiderült, hogy nem messze tőle egy táborban a gyerekek kis PMR rádiókon beszélgettek egymással, ez zavart be neki.


Kiszámíthatatlan az egész rádiótechnikailag, így én biztos nem fognék bele.

2013. aug. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!