Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kinéztem egy komplett hangfals...

Hungarykum kérdése:

Kinéztem egy komplett hangfalszettet, aminek tartalma: 4db hangfal 2db erősítő 2db 10m-es hangfalkábel 1db Cinch (RCA) kábel 1db Jack-RCA kábel A kérdés az lenne, hogy a 2 erősítőt, hogy és mivel lehet (ha lehet) összekötni?

Figyelt kérdés

Kimenet:

[link]


Bemenet:

[link]



2013. aug. 5. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, hogy mindenképpen állóhangfalat szeretnél? Rögtön nézek párat... Egyébként szerintem az FS Audioval járnál a legjobban ár/érték arányban. Nem akarlak befolyásolni, a te döntésed, de a két FS Audio esetleg állvánnyal együtt is kijönne 200 ezer alatt, kisebb helyet foglalna, könnyebben tudnád szállítani.
2013. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Néztem: 1pár VoiceKraft LK-615 az említett T Amp E-800-zal és a már linkelt kábelekkel. (ugyan az mint az FS Audios összeállítás csak a hangfal más) Egyébként megnéztem, az FS Audio teljesítményben és érzékenységben ugyanott van. -> ugyanakkorát szól. Az FS Audio műanyagból van -> jobban bírja mint a kárpitozott voicekraft. Egyébként elgépeltem: Nem FS Audio NUX15, hanem az újabb FS Audio NUX-152.
2013. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Állványt nem akarok hozzá. Ezért is írtam, hogyha ilyen kisebb méretű hangfalat vennék, akkor 4 kell belőle és egymásra teszem. De ilyen jó minőségű hangfal, ilyen összeállításban már túl drága lenne.

Emiatt szeretnék inkább valami jóminőségű állóhangfalat, aminek a teljesítménye 1000W körüli és erősítővel, meg minden vezetékkel max 200.000Ft. A burkolat nem lényeges, mert csak otthoni használatra lesz.

A Reloop márkából, amit írtam, ezt állítottam össze:

2db Reloop RSP 30 hangfal:

[link]

1db Reloop Dominance 2002 erősítő:

[link]

Plusz a vezetékek és így kerekítve 200.000Ft


Amit utoljára linkeltem, kb az is ennyibe kerűlne és nagyobb teljesítménye is lenne. The T.Amp E800 erősítő van hozzá, amit írtál és a hangfal is olyan márkájú. Ebből gondolom, nem lehet rossz.

2013. aug. 14. 20:54
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia! Ha mindenképpen állót szeretnél, akkor szerintem amit összeállítottál Reloop lenne a legjobb. Arra számíts, hogy az RSP szériában a driverek nem a legjobbak. (bár nem értem miért fújognak rá egyesek amikor ebben az árkategóriában nem kapni jobbat) Ne csak a Wattokat nézd: [link]

Egyébként a legszebben az FS Audio szólna! : )

2013. aug. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A dB-t is szoktam nézni nem csak a wattot.

Tegnap találtam hasonló kinézetű Wharfedale állóhangfalat is, ami jobb a Reloop-tól és a The Box hangfaltól is, ráadásul a leghangosabb mindközül és árban is jobb.


Szerintem a Wharfedale-nál maradok.


Itt vannak a hangfal adatai:

[link]


A hangfal bemenete 6.3-as jack. Ehhez tudnál egy jó erősítőt, aminek 6.3-as kimenete is van? Mert a T.AMP E800-on nincsen. Kb hasonló árban, mint a T.AMP E800.

(40-50.000 ft)

2013. aug. 15. 21:17
 16/20 A kérdező kommentje:
A hangfalon 2db 6.3-as Jack van. Gondolom akkor mindkettőt használni kell és 2x Jack 6.3 - Jack 6.3 kell hozzá 2db. Jól gondolom?
2013. aug. 15. 21:44
 17/20 anonim ***** válasza:
Jó lesz oda a T Amp E800-as. Csak egy olyan kábelt kell venned, aminek egyik oldala speakon, másik oldala monó 6,3 jack. (Ha nagyon jót akarsz készíts Te magad - Neutrik csatalkozóval) A Speakon CSAK NEUTRIK LEHET! Ha nem az a gyári kábelen, cseréld ki. Most nézem, lehet nagy is hozzá ez a végfok... A Wharfedale 250W folyamatos teljesítményt visel el és 500W zeneit. Bár gondolom nem szinuszt fogsz rajta hallgatni! : )Ha csúcsban elvisel 1kW-ot, csak ibírja az 500-at...
2013. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért van rajta 2 jack alj., mert egyik a bemenet, a másik pedig a továbbfűzési lehetőség miatt van. (Tudsz vele párhuzamban még egy hangfalat kötni, persze ha az erősítőd bírja.)
2013. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Látom, hogy van 2 és 4 pólusú Neutrik Speakon csatlakozó is. Most melyiket kell megvenni?

[link]

2013. aug. 16. 21:22
 20/20 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, jó neked a 2 pólusú.
2013. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!