Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kinéztem egy komplett hangfals...

Hungarykum kérdése:

Kinéztem egy komplett hangfalszettet, aminek tartalma: 4db hangfal 2db erősítő 2db 10m-es hangfalkábel 1db Cinch (RCA) kábel 1db Jack-RCA kábel A kérdés az lenne, hogy a 2 erősítőt, hogy és mivel lehet (ha lehet) összekötni?

Figyelt kérdés

Kimenet:

[link]


Bemenet:

[link]



2013. aug. 5. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez így oké, hogy megvan de mi lesz a forrás, cd lejátszó pc, meg konkrétan írd le az erősítőket, cuccokat márka és típus szerint.

Hangfalaknál legjobb a speakon csatlakozó.

Vonalbemenetnél RCA - RCA, majd 6/3 jack - RCA átalakító.


[link]

2013. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A rendszert PC-re kötném.


Szett összetevői:


4 x 3-utas hangfal Auna PW 1522, 38 cm, 800 W

2 x DJ/PA erősítő Amplifiler Skytec PA-600, 1200 W

2 x Hangfal kábel 2 x 1,5 mm2, áttetsző, 10m / + Kz

1 x Cinch kábel 2x 1,5 m RCA kábel

1 x Jack konnektor 2 x Cinch konnektorral, például PC csatlakozó


Erről a szettről lenne szó:

[link]


Innen melyik átalakítót kéne megvenni az összekötéshez?

[link]

2013. aug. 6. 18:23
 3/20 anonim ***** válasza:
ÚRISTEN! EZT NEHOGY MEGVEDD!!! Ajánlok ennyiért sokkal jobbat! Garantáltan nagyobbat és szebben fog szólni! Egy pillanat...
2013. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Két variáció van:

- ELSŐ: ugyanannyiba kerül, de sokkal hordozhatóbb, sokkal hangosabb és sokkal strapabíróbb:

-2db FS Audio NUX 15

-1db T-Amp E800

-kábelek, csatlakozók:

a) [link] -> ebből 20 méter

b) [link] -> ebből 4 darab

c)Ha 3,5mm jack kimenetű a hangforrásod /pl. telefon, számítógép, ... / akkor egy darab ilyen -> [link]

d)Ha RCA kimenetű a hangforrásod /pl. DJ keverő, DVD lejátszó, ... / akkor egy darab ilyen -> [link]


-MÁSODIK: olcsóbb sokkal, kisebb sokkal, hangosabb annál amit kinéztél:

-2db VoiceKraft LK-618

-1db T-Amp E400 vagy E800

A kábelek ugyanazok mint az előzőnél.

2013. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Elég jónak néznek ki.

Az FS kicsit drága, de a VoiceKraft elég jó.

Amúgy az Auna hangfalakkal mi a gond?

Ennyire rossz minőségű?

Az az általad linkelt oldalon láttam Omnitronic hangfalat is.

Kinézetre ugyan az mint az Auna.

Erről mit gondolsz? Ugyanolyan rossz lehet?

2013. aug. 7. 19:04
 6/20 A kérdező kommentje:

Erről a szettről mi a véleményed?


[link]

2013. aug. 7. 19:51
 7/20 anonim ***** válasza:
Az Omnitronic és az Auna amit néztél hulladék. Piezo magas van benne ami szörnyen szól, az érzékenysége kicsi -> nagyobb erősítő kell ugyanakkora hangnyomás eléréséhez, mint ha érzékenyebb hangfalat használnál. Miért nem jó amit összeállítottam? Mindenképpen valami nagy méretűt akarsz? Ha kétszázezret szánnál rá, az FS Audio mindennel együtt kijönne 160.000-ből.
2013. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Esetleg ha nem tetszenének amit ajánlottam, akkor itt vannak ezek:

[link]

[link]


mindegyiket ilyen kábellel tudod számítógépre kötni: [link]

2013. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Amiket ajánlottál, azokkal nincs semmi bajom csak én úgy terveztem, hogy ha kisebb a hangfal, akkor 4 kéne belőle és akkor egymásra teszem és úgy nézne ki, mint egy álló hangfal. Csak így már nem jönne ki 160.000 Ft-ból.

Ezért is lenne jobb az, ami állóhangfal.

Amit utoljára linkeltem az pont állóhangfal, amiből csak 1 pár kell és ugyan úgy megfelel. És ehhez van erősítő meg kábel is. És csak egy Jack 6.3 - Jack 3.5 kábelt kell vennem.

Szerinted egy integrált 7.1-es hangkártya (Realtek) bírná azt a rendszert, amit linkeltem utoljára?

2013. aug. 13. 18:56
 10/20 A kérdező kommentje:

Az általad linkelt Reloop márkából is összeállítottam egy 2 állóhangfalból és 1 erősítőből álló szettet minden kábellel, hogy kb mennyibe fájna, de ugyan annyiba, mint az, amit utoljára linkeltem.

Csak teljesítményben lenne kevesebb, mert ez 800W a másik meg 1800W, de a Reloop sem lenne halk.

2013. aug. 13. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!