Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangfalakból állítsam...

Milyen hangfalakból állítsam össze otthonra a 7.1-es házimozit, erősítő: Yamaha RX-V657?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 23:36
 1/4 Osynho ***** válasza:
Mekkora szoba? Zenére, filmre, mire lesz használva? Mennyi pénzed van rá?
2013. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

25m2 a szoba és elsősorban filmnézésre kellene.

Az ár még képlékeny, egyenlőre kíváncsi vagyok mennyiből jönnének ki.

2013. aug. 2. 00:07
 3/4 Osynho ***** válasza:

Általános szabály (amit nem én találtam ki, hanem jóval okosabbak mondanak :)) a 1:2 arány az erősítő/5.0-ás hangfalszett árában.


Nem tudom mennyi volt újkorában ez az erősítő, de ahhoz igazodj.


Én a helyedben nem erőlködnék a 7.1-el, mert drága és felesleges, főleg egy ekkora szobába. A forrás is ritka, ami 7.1-es hanggal rendelkezik. Inkább vegyél egy tisztességes 5.0-ás rendszert, meg egy korrekt sub-ot.


A másik, hogy az adott erősítő milyen hangfalakat "szeret". Mármint hang karakterben. Ebben nincs nagy tapasztalatom, kérdezz rá a prohardver házimozis topicjában, ott 2 lábon járó lexikonok fognak válaszolni. :D


A Yamahák elsősorban filmeknél domborítanak nagyot. Nekem egy 457-es Yamahám volt, de cseréltem egy Denonra, mert zeneibb hangra vágytam. Mondjuk a 657-es kicsit komolyabb motyó, mint a 457. :)

2013. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 JulesM111 ***** válasza:

Szia,


7.1 nem rossz dolog, ne mondj le róla rögtön, mert csak 25m2-ed van.

Ha el tudod úgy helyezni a 6. és a 7. hangsugárzót, hogy legalább 1.5m-re legyen a hallgatási pozíció, akkor vágj bele.

Sorry, hangfalválasztásban nem tudok segíteni.

2013. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!