Hogyan lehet otthonilag megjavítani egy DVD lejátszót?

Figyelt kérdés
Van egy 2003 as Hundai DVD lejátszóm, hibátlanul bekapcsol, viszont mikor beolvassa a DVD t, és tekernék egy fejezetet akkor lefagy. Ezt, hogyan tudnám megjavítani? (már párszor szétszedtem, és óvatosan a lencsét is megisztítottam, így egy fokkal jobb lett, de ha fejezetet szeretnék tekerni, akkor lefagy.) Máskor viszont a lemezt elkezdi beolvasni, majd megáll, és kiad egy 'stop' jelet. Ezt, hogyan tudnám megjavítani ?
2013. júl. 30. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy ,csoda hogy még megy. Egy idő után elfárad benne a lézer.
2013. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Új eszközöket nem szívesen használok, mivel 3 év után dobhatom is ki őket ( a 3 éves Philipset most dobtam ki, mert nem olvasta be a lemezeket, ez viszont még azt megteszi). Esetleg az alkohol(vagy ablakpucoló) nem segíthet a lézer tisztításán?
2013. júl. 30. 14:18
 3/3 JulesM111 ***** válasza:

Szia,


elmondásod alapján vagy egy kicsi esély rá, hogy az olvasófej küzd.

Kezdheted azzal, hogy megtakarítod a lencsét.

Amivel még próbálkozhatsz, a fej környékén van egy poti amelyik a jel erősségén is tud egy picit növelni.

Ezzel a művelettel lehet, hogy a géped javul, de ne reménykedj abban, hogy ez sokáig jó is marad, mert a fejet egy rugórendszer mozgatja, tartja fókuszban, és ez fárad el.

2013. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!