BGergo12 kérdése:

RC kisautó hiba. Hogyan tudnám megjavítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem!

Van egy távirányítós, elektromos autóm, ami valamiért nem hajlandó működni. Szétszedtem és kipróbáltam, hogy külön vezetékekkel az akksit közvetlenül a motorok, illetve a servo vezetékeihez kötöm, így kihagyva a kisautó bekapcsoló gombját és vevőegységét. Működött minden, tehát az akksi és a motorok+servo működik. A távirányítóval sok mindent nem tudtam kezdeni itthon, új elemet tettem bele és arra lettem figyelmes szétszedés után, hogy a kapcsolóit nyomkodva (előre-hátra és kanyarodó gombok) nagyon halk, magas hangot ad ki. Ebből arra következtettem, hogy ez is működik.

A kisautón a következő feliratok szerepelnek:

Szélvédőn: 9.6V RADIO CONTROL - 0088

Oldalt: TR7893 - 9.6 ZAP SYSTEM

LS-JRGMK654

NYÁK-on: 04-1020

9303 B

Kérdéseim a következők:

Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy működik-e a távirányító (26MHz-en működik a felirat szerint)? Ha működik, akkor biztos, hogy a NYÁK-on rossz valami? Honnan tudhatom meg? Ha túl macerás, honnan szerezhetek be új alkatrészt hozzá?

A konkrét célom az lenne, hogy egy házilag összeeszkábált fatestbe belehelyezem mindezen alkatrészeket és a végén egy kormányozható hajót hozok ki belőle. Legalábbis remélem. A konkrét ötletek már megvannak majdnem mindenre, viszont fölösleges, ha nem jók egyelőre az alkatrészek.

Aki tud, kérem, segítsen! Köszi szépen!

UI.: Multiméter van itthon, ha tudom valamire használni!


2013. ápr. 28. 14:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!