Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A MinDig Tv-hez az antennát...

A MinDig Tv-hez az antennát mindenképp a tetőre kell tenni?

Figyelt kérdés

Most van nekünk egy családi házunk pontosabban a nagyszüleimé volt. Hamarosan odafogok költözni kb 1-2 hónap múlva. Már elkezdte ott csinálgatni a dolgokat festés, villanyszerelés stb...

Most ugye van ez az átállásos cucc ott úgy eddig szoba antennán fogtam nagy nehezen az RTL-t meg az M1-et TV2 sehogy sem jött be. Vettem egy Mindigtv dekódert azzal semmi nem jön be azt írta hogy nincs jel. Néztem a lefedettségi térképet, meg fel is hívtam őket azt mondták hogy oda mindenképp tetőantenna kell mert az képes fogni legjobban a jelet.

Nos én a tetőantennát semmiképp nem szeretném a tetőre szerelni mert ha én arra rámászok tuti beszakad alattam mert azért a 85 kilómat nem bírja ki, ezt apám is mondta hogy ha a tetőn van dolgom ne másszak fel oda. Nos a a padlástérbe raktam hiába tettem bárhová menta közepére, szélére forgattam mindenfelé és nem jött be a jel egy kis pontos jött nagyon nagyon gyengén. Akkor is csak az m1, m2 jött be az rtl meg a tv2 sehogy sem nem is érzékelte hogy van olyan. Felhívtam egy ismerősömet aki nemrég állt át erre és ő is mondta ha nincs ablak a padlásomon akkor felejtsem el hogy odateszem mert a palatető szigetel és nem jön úgy a jel ahogy kéne.

Én most arra gondoltam hogy vagy kiviszem a teraszra és a tető tartó vascsőre rögzítettem rá úgy betudom lőni oda ahová kell mert a telefonomra töltöttem le egy aplikációt amivel be lehet lőni a helyet. És úgy stimmelne is szépen rálátna. Vagy egy közel 3 méter magas vasoszlopra szerelném ami a házam mellett van.

Az csak egy egyszerű üres oszlop semmi extra nincs benne azzal még jobban rálátna a helyre. Tehetem esetleg oda? vagy mindenképp a tetőre kell rakni?

Most nem vagyok ott, és nem is leszek egy darabig, de akkor úgy kalkulálok hogy ha lemegyek akkor így csinálom meg.

Tehát tehetem a ház mellé kb 2-3 méteres magasságra egy rúdra rögzítve vagy mindenképp a tetőre tegyem?



#antenna #Mindig TV #elhelyezés.
2013. júl. 27. 23:00
 1/10 graffitis válasza:
igen....azt hiszem mert mikor nekünk kötötték be..akkor raktak...de viszont valahol csak beltérit meg távirányítót árulnak...szóval kétséges szerintem nem
2013. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Azonban jó lenne tudni milyen antenna és helyileg hol próbálkozol a vétellel.
2013. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha jó a vétel (jó a lefedettség, közel vagy az adóhoz), akkor elég a beltéri antenna is (persze abban is van jobb-rosszabb).


Lista:

[link]

pl. egy ilyen sztem biztos jó lehet:

[link]

2013. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenképp kültéri kell oda. Most beszéltem facebookon a szomszédommal akinek most kötötték be párnapja és mondták hogy mindenképp kültéri kell. A szerelők próbáltak vagy 10 féle beltéri antennát de a legjobbal is csak elég gány minőségbe jött az adás.

Akkor ugye egy sima yagi antennát dobtak fel a tetőre, és azzal tökéletes volt.

Mondta azt is hogy ott kb 50 km-es hatótávú antenna kell ahhoz hogy jó legyen a vétel és mindenképp kültéri.

Csak nekem az a kérdésem hogy rakhatom az udvaromra a ház mellé egy 2,5-3 méteres vasoszlopra vagy mindenképp tegyem jó magasra a tetőre?

2013. júl. 27. 23:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kültéri (téglalap alakú, szürke, kicsi) antenna, amelyik ablakra vagy házfalra is felszerelhető.

Más: nekem szobaantennával elég gyatra minőségben jött be az analóg három adó, pedig a hármashatárhegyire kiváló a rálátás. Megvettem a beltérit, régi antennával az MTVA adók (Multiplex A) nagy nehezen bejött, de más nem. Vettem kis szürke Strong antennát erősítővel, azóta 33 adó jön be, a hét ingyenest nézem. Lehet, hogy neked is erősítős antennával nálad is működne.

2013. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pinkpancser ***** válasza:
100%
Attól függ milyen messze van a torony és milyen a rálátás és milyenek a falak. Pesten használtam USB vevőt a mini pálcaantennával, miskolcon pedig szobaabtennával jön. Havernak pár utcával arrébb viszont már kellett egy erősítős lepke, mert bekavar egy panelház.
2013. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
na és ilyenkor örülök, hogy nekem kábeltv van
2023. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is, optikai kábellel.
2023. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nekem is optikai van
2023. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!