Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A digitális átállás miatt...

A digitális átállás miatt vett új dekóderekhez mindegyikhez meg kell venni az antennát is?

Figyelt kérdés

2013. máj. 28. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Oké hogy az analóg adást egy drót darabbal is be lehet fogni, de sajnos a digitálist már nem, mert még egyrészt nincs annyira kiépítve, plusz azt gyengébb jelen küldik mert pont az e lényege hogy egy jelről jöjjön az összes csatorna és ne többről. Ezért kell hozzá antenna.

Ha közel van hozzátok az adótorony amit a mindigtv oldalán megtudtok nézni akkor elég egy szoba antenna, ha kicsivel messzebb és esetleg hegyek állnak az útjába akkor jobb a tető antenna. És nem elég hozzá az amit régen használtak, újabb fajta tető antenna kell hozzá, mert én próbáltam már egy régi 80 as évekbeli antennával befogni és csak esett szét a kép. Akkor hívtam fel a mindigtv ügyfélszolgálatot, hogy segítsenek és a hölgy mondta hogy próbáljuk meg újabbal ami képes a digitális adások vételére, megvettem 7 ezret adtam ki rá, felszereltem ráirányítottam oda ahová mondták, és egyből teljesen jól ment.

Szóval igazuk volt, és nem csak az üzlet miatt mondta.

2013. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a régi antennával nem jó a vétel akkor nincs más választásod.
2013. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a régi antenna jó arra a csatornára, ahol sugároznak, akkor nem kell. Ha például van egy szélessávú UHF antennád, ami a teljes UHF sáv vételére jó és az adás sugárzása az UHF tartományba esik, akkor nem kell.

Én például Tokaj vételkörzetében lakom, a régi antennát bedugtam az új LCD tévébe és kész, jön a 7 ingyenes.

2013. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mindig tv lefedettség oldalán tudod ellenőrizni,hogy konkrétan, ahol laksz, milyen a vétel. A hálózat tetőantennás vételre van tervezve, de az adótoronyhoz közel van esély szobaantennás vagy kültéri antennás vételre. Vásárláskor kérj segítséget az eladótól, mondd el milyen tv-hez veszed és milyen csatornákat szeretnél fogni. Ha már most tetőantennád van és jó a kábelezés, akkor megeshet, hogy másik antenna és erősítő nélkül megúszod a szerelést.
2013. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem. Ha több dekódert szeretnél használni csak egy antenna elosztót kell beszerelned és kész. Természetesen annyi ágút ahány készülék van, ill. egyel több mert az a bemenet.


[link]

2013. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
egy antenna maximum három tv ellátására alkalmas. elvileg többre is, de gyakorlatilag gyengül a jel.
2013. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!