Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kinek és miért jó ez a digitál...

Kinek és miért jó ez a digitális átállás?

Figyelt kérdés
Technikailag szükséges, vagy jogszabályi előírás, vagy mindkettő? Ha technikailag szükséges, mi lesz könnyebb ettől, mi működik jobban? Ha jogszabály, ki alkotta és miért? Kinek fűződik hozzá gazdasági vagy politikai érdeke? Mi változik tőle az egyszerű átlag tévénéző életében és jobban vagy rosszabbul járunk-e vele?

2013. júl. 22. 17:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most a a digitális frekvenciákat is átállítják, néztem a hármashatárhegyit, ott csak a Multiplex C adó érintett. Ami azt illeti, elég pocsék a minősége jelenleg, sok a "kockázás".
2013. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A Széchenyi-hegyi adó messze nem volt 50 (helyesen 56) éves, az eredeti adókat és antennákat is 56 év alatt többször cserélték, bővítették. A mai magas antenna is sokkal később került az eredeti épület tetejére (lecserélték a régit). Folyamatos volt a fejlődés, az OIRT analóg adás már rég megszűnt.
2013. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen pontosan 2 éve kapcsolták le a régi VHF 1-es adót. Évente 150 millió ft volt az üzemeltetése, ezért is kapcsolták le már 2 évvel az átállás előtt (igazából kár volt addig is működtetni, korábban is lekapcsolhatták volna). Akkor ott zökkenőmentes volt a váltás, hiszen ugyanonnan adták az UHF 41-es csatornán is az M1-et a VHF adó körzetében kb. 99%-os lefedettséggel azt is lehetett venni. Addigra már kikoptak azok a régi tévék, amik csak VHF adásokat tudtak venni (ki használ manapság fekete-fehér tévét?) a régi Orion tévék nem ismerték csak az UHF-et, 1970 körül még árultak minden sarkon UHF-VHF konvertert, mára már sokan azt se tudják, hogy van ilyen. Talán 1-2 háztartás akadt, ahol nem jött be jól az UHF 41-en az M1, nekik meg adtak akkor műholdas Mindig TV-t ingyen így is megérte. Ahogy most is megéri országszerte sok analógot lekapcsolni úgy is ,hogy mintegy 100 ezer beltéri egységet kell szétosztani meg pár antennát is. De mondom a legtöbb tető és szobaantenna alkalmas a vételre, az antennának mindegy, hogy milyen jel jön.
2013. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Abban egyébként mindenki téved, hogy ma már csak elenyészően kevesen, mindössze egy-két mélyszegénységben élő család vette az analóg földfelszíni sugárzást. Persze, nagyvárosban, meg főleg a nyugati régiókban már evidens, hogy van kábeltévé, "júpíszí", miegymás. Keletebbre, az Alföldön - nem elsősorban a pénzügyi helyzet miatt - jóval többen használják (használták) az analóg vételt. Sok olyan kisebb település van, ahol értelmes kábelszolgáltató nincs is. Szóval azért jónéhányan voltak, akiket hátrányosan érintett ez az átállás.


Az viszont igaz, hogy az analóg földfelszíni sugárzás fölött eljárt az idő. Maga a technika nem olyan ósdi, meg ahogy többen mondták, van jónéhány előnye is (gyenge jel esetén is ugyan nem tökéletesen, de lehet fogni), viszont amikor már minden tökéletes képminőségű meg HD, és a leggagyibb kábeltévék is több tucat csatornát kínálnak, valljuk be, 3 csatorna (amiből antennabűvészkedés nélkül rendszerint egy szellemképes volt) csöppet már kevés. A beltéri egységet meg egyszer kell megvenni, az alapcsomaghoz nincs havidíj, és így is kifogástalan kép- és hangminőségben nézhetünk duplaannyi csatornát. (Jó, az MTVA infócsatorna meg a MindigTV infó csak amolyan helykitöltő, de akkor is az addigi 3 mellett van euronews, két duna, meg M2.) És valóban, tévénként egy beltéri kell, de az újabb tévék ezt már alapból tartalmazzák.

A hátrány meg tényleg az, hogy nincs olyan, hogy rossz vétel. Vagy tökéletes, vagy semmilyen.


Megjegyzés: az utóbbi évtizedekben már átestünk egy átálláson, csak ott nem kerítettek ekkora feneket a dolognak. (Meg kicsit simábban ment.) Kb. 20 éve álltunk át a keletiről a nyugati hangnormára, mind a tévé-, mind a rádióadásokat tekintve. Akkor is voltak problémák ebből, volt, akinél a jó öreg junoszty tv-n némelyik csatorna csak hang nélkül volt fogható, vagy pl. sokan nem találták a Kossuth URH-t, de ezt is átvészeltük, és gyanítom, 10 év múlva már senki nem fog valami katasztrófaként gondolni a digitális átállásra.


Bár a rádiózás terén szerintem is marhaság lenne még átállni rá.

2013. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!