Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kinek és miért jó ez a digitál...

Kinek és miért jó ez a digitális átállás?

Figyelt kérdés
Technikailag szükséges, vagy jogszabályi előírás, vagy mindkettő? Ha technikailag szükséges, mi lesz könnyebb ettől, mi működik jobban? Ha jogszabály, ki alkotta és miért? Kinek fűződik hozzá gazdasági vagy politikai érdeke? Mi változik tőle az egyszerű átlag tévénéző életében és jobban vagy rosszabbul járunk-e vele?

2013. júl. 22. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész EU-s kötelezettség már régóta át kellett volna állnunk csak halasztották mert nem épült ki teljesen a rendszer.

Technikailag azért jó mert több csatornát képesek egy frekvencián továbbítani amit egy beltéri vevőegység vagy az újabb TV-k venni képesek, mivel ez kisebb erejű így részben ezért is hasznos mert kevesebb adó torony meg átjátszó adóra van szükség, több frekvencia szabadul fel amit később a mobil szolgáltatók hasznosíthatnak, és sokkal gazdaságosabb, meg ugye kristálytiszta kép és több extrára van lehetőség, felvétel, műsor újság, ez inkább a külön dekóderes megoldásoknál működik, de rádiót is tartalmaznak plusz előfizetés is rendszer is működik amit kártya segítségével kilehet használni és további csatornákhoz juthat vele az ember és így nem kell külön költeni egy másik szolgáltatóra ha esetleg váltanának nem kell plusz szerelésekre költeni hanem csak vesznek egy kártyát ha olyan dekóder van beleteszik és már működik is.

Ez lényegében sokkal jobb és hasznosabb módszer meg kristálytiszta HD minőségű képet kap az ember ami elég jó dolog és ingyen is van csak dekóder kell hozzá, egy újabb antenna vagy ha újabb TV-je van az embernek akkor csak antenna és ennyi. És mégis több csatorna mert van az RTL, TV2, M1, M2, Duna TV, Másik Duna tv, Euronews ami már magyar nyelvűként is elérhető, az annak jó akit érdekelnek a nemzetközi hírek. Plusz van egy infó csatorna is meg néhány rádió adó is van rajta.

2013. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
32%

Megveszik az emberek a sok SET-TOP BOX-ot.

Számold csak ki olyan 6-7000 ft-jával. Plusz akinek nincs antenna az még azt is vesz.

2013. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonlat: a mai technikai eszközök fejlődése gyors, és egy eszköz amit most tudsz használni azt később már nem biztos mert új technológiák és szabványok jelennek meg. A számítástechnika erre egy jó példa, hogyan kell X évente szinte mindenből újat venned, mert a régi eszközök nem képesek kiszolgálni az új igényeket.


Az analóg televíziózás is ilyen. Közel 60 éve van használatban. Fenntartható még, de elavult, a jövőben egyre inkább kiszorul és előbb-utóbb muszáj váltani. Nálunk is már húzzák egy ideje. Nem kell minden mögött összeesküvést látni, hogy ezzel csak bizonyos körök akarnak bevételt szerezni.

2013. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A környező EU-s országok már átálltak és az ő digitális adóikat zavarja a magyar analóg adás. Nem lehetett tovább halasztani az átállást. Egyébként nem egy ördöngősség, mi már hónapokkal ezelőtt megvettünk mindent és be is állítottunk aránylag könnyen.
2013. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma már ki használ Pentium2-es számítógépet, Windows98-al és kis floppyval, képcsöves monitorral? 13 éve modernnek számított. És gondolj csak bele, egy nagyobb asztali számítógép (öt éves) ugyanazt tudja, mint egy kis 7 colos, két magú procis tablet. A fejlődés gyors és megállíthatatlan.
2013. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jogszabályilag.

Bár nem vagyok annyira oda érte (megfelelő tévé, vagy beltéri egység kell hozzá - amit angоlbuzeráns kifejezéssel set-top-boxnak hívnak -, továbbá gyengébb jelnél abszolút nem fogható, nem úgy, mint eddig, hogy kicsit szemcsésen, de foghattuk még a környező országok adását is, továbbá plusz költséget jelent azoknak, akik még földi sugárzásról, szobaantennával nézték a tévét... és ugye ha mondjuk ketten nézték így a családban, akkor két beltéri egység kell) de tény, több csatornát tudsz majd fogni vele, és REMEK minőségben! Nincs szellemkép, nem lesz szemcsés az adás, kevesebbet kell bűvészkedni az antennával, és az eddigi 3 csatorna mellett tök ingyen (ha leszámítjuk a set-top-box árát) foghatod még az M2-t, Duna TV-t, a Dunának a másik csatornáját, aminek most a neve nem jut eszembe, illetve még a rádiókat is.


Összefoglalva:


Hátrányok:

- Beltéri egység nélkül nem lehet fogni egyiket sem.

- 10 ezer körül, vagy afölött van egy-egy ilyen vevőegység.

- Távolabbi adásokat, amiket eddig szemcsésen, de lehetett fogni, most abszolút nem lehet.

- Ahány tévéd van, annyi beltéri egységet kell venned.


Előnyök:

- Több, mint duplaannyi csatorna.

- Kristálytiszta, zavarmentes kép és hang.

- Kevésbé zavarja be a vételt, ha a közelben elektromos berendezést kapcsolnak be.

- Nagyobb felbontás, részletgazdagabb képek.

- Viszonylag kis plusz összegért még jópár csatornát nézhetsz.


Egyéb megjegyzés: aki eddig kábeltévét használt, az sok változást nem fog észrevenni. Földi vétellel manapság már csak elenyészően kevesen tévéznek.


Amikor először meghallottam a hírt, nekem sem tetszett, hogy lassan az EU már mindenbe belepofáz, de azt mondom, ez kivételesen nem volt rossz húzás.


(Bár azért a rádiók tekintetében remélem, még nem akarnak hasonló kényszer-átállást eszközölni.)

2013. júl. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nincs szellemkép, nem lesz szemcsés az adás, kevesebbet kell bűvészkedni az antennával, és az eddigi 3 csatorna mellett tök ingyen (ha leszámítjuk a set-top-box árát) foghatod még az M2-t, Duna TV-t, a Dunának a másik csatornáját, aminek most a neve nem jut eszembe, illetve még a rádiókat is".

A boltokban következetesen BELTÉRI EGYSÉG a neve, igazán nem tudom, minek kell set top box-nak hirdetni?

A 7 csatorna valójában 8.

M1, M2, Duna HD, Duna Word, MTVA infó, MindigTv infó, Euronews, Tv2, RTLKlub. Ennyi! December óta működik, rengeteg hiba volt (rossz vétel, kockázás, pedig van rálátás az adóra), az utóbbi két hétben sokat javult a helyzet.

"Hátrányok:

- Beltéri egység nélkül nem lehet fogni egyiket sem".

Igaz.

"- 10 ezer körül, vagy afölött van egy-egy ilyen vevőegység".

4-5 ezer forinttól már kapható (pl. MediaMarktban), egy jó minőségű Synaps 7400 ft! Én ezerrel drágábban vettem fél éve.

"- Távolabbi adásokat, amiket eddig szemcsésen, de lehetett fogni, most abszolút nem lehet".

- Ahány tévéd van, annyi beltéri egységet kell venned".

Igaz.

"Előnyök:

- Több, mint duplaannyi csatorna.

- Kristálytiszta, zavarmentes kép és hang.

- Kevésbé zavarja be a vételt, ha a közelben elektromos berendezést kapcsolnak be.

- Nagyobb felbontás, részletgazdagabb képek.

- Viszonylag kis plusz összegért még jópár csatornát nézhetsz".

Ahhoz drágább beltéri egységet kell venni, kártyával, előfizetéssel.

"Földi vétellel manapság már csak elenyészően kevesen tévéznek".

A szegények sokkal többen vannak, mint amennyi ingyenes beltéri kütyüt kiosztottak! És nagyon sok olyan hely van, ahol nincs kábeltévé, sőt működőképes tv készülék is alig. Luxus lakóparkokban a beköltözés előtt már bent van minden (internet, kábeltévé).

2013. júl. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tipikusan egy "itt volt már az ideje" dolog. DVB-T-re való átállásnak számos előnye van, hátránya tulajdonképpen csak a mélyszegénységben élők számára jelentkezik, bár az állam támogatja a STB (Set-top Box) beszerzését - igaz, ezzel sokan vissza is éltek, de inkább igyekszem a technikai oldalra fókuszálni.

A frekvenciasáv egy rendkívül korlátozott, és mint ilyen, drága erőforrás. Jelenleg egy analóg TV csatorna ~8 MHz sávszélességet használ, ugyanekkora sávon 8 digitális SD csatornát lehet átvinni. Ráadásul utóbbiak jobb minőségűek is lehetnek, mivel nem érzékeny a többutas jelterjedésre ("szellemkép"), valamint az enyhe-közepes mértékű zaj sem befolyásolja a képminőséget (ugyanakkor komolyabb zaj mellett már semmi sem fogható!). Továbbá DVB-T esetén olyan, a DVD-nél már megszokott kiegészítő szolgáltatásokat is lehet nyújtani mint feliratkezelés (bár pont ezt idehaza nem használják), és hangsávválasztás.

A felszabaduló frekvenciasávokat fel lehet használni például mobilinternet szolgáltatására is, bevételt generálva az államnak (újabb tenderek), valamint szélesebb tömegeknek lehetővé téve a gyorsabb internetet (TV-k által használt frekvenciasávok jelterjedési tulajdonságai miatt nagyobb területet lehet gazdaságosan lefedni, így pl tanyán is lehetne ezentúl gyorsan netezni).

STB-re nem minden esetben van szükség. Az újabb TV-k a magyarországi MPEG4/AVC kódolással sugárzott DVB-T jeleket is képesek fogni, viszont a régebbi készülékek (így a DVB-vel kompatibilis, de csak MPEG-2-es dekódolására képesek is) valóban igényelhetik STB meglétét.

2013. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek, nagyon hasznos hozzászólások érkeztek, mindent megtudtam, ami érdekelt. Most lezárom a témát, a további válaszokat már nem kapom meg.
2013. aug. 25. 09:34
 10/14 anonim ***** válasza:

Mellesleg azért is volt gond a digitálisokkal is (2010-ben is volt már MindigTv HD adással), mert az idejétmúlt analóg adások zavarták, lekapcsolás után erősebben mehet az adás és simán jön.


A digitális egyetlen egy hátránya, hogy ha nagyon legyengült a jel már egyáltalán nem lehet fogni az adást. Analógnál meg még majdnem nulla jelszintnél is jött valami. Kb. úgy kell elképzelni, hogy ha eddig úgy tudtad csak nézni a tévét, hogy hangyaháborús, esetleg fekete-fehér volt a kép, vagy ugrált, szaladt, akkor digitálisan be se jön. Enyhén szemcsés analóg vételnél ha hasonló jelszintben jön digitálisan akkor észre se veszed, mert azt még lekezeli a hibajavítás, digitálishoz kisebb jelszint is elég a tökéletes vételhez. Átmenet viszont nincs, folyamatosan rontva az adást nem változik a minőség, hanem egyszer csak eltűnik átmenet nélkül.


Támogatják az átállsát ez igaz, de még így is megéri átállni, több ezer kiosztott dekódernél is (darabja kb. 8 ezer ft), meg pár antenna, ha az sem elég jó (de a kültéri tetőantennák nagy része megfelelő digitális vételhez, az antennának mindegy milyen jel jön), de fenntartani az analóg adást százmilliókba kerülne, beleértve azt a hasznot is, amivel eladhatóak megüresedett frekvenciák.


Még a digitális átállás előtt jóval 10 milliókat spóroltak azzal, hogy lekapcsolták a több mint 50 éves széchenyi-hegyi VHF adót, ami még keleti normán az OIRT 1-es csatornán sugározta az M1 adást.

2013. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!