Mondja meg végre valaki, miért erőltetik ránk a digitális átállást? Miért nem lehet tovább földi sugárzás?

Figyelt kérdés
Nehogy valaki azt magyarázza be nekem, hogy a minősége jobb. És akkor mi van? És ha nekem nem kell a digitális minőség???

2013. júl. 11. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy jobb minőség, hanem, hogy adott frekvencián digitális tömörített jelből akár4-6 csatorna is elfér. Egyszerűen haladunk a korral és lecseréljük az elavult analóg rendszert, egy korszerű digitálisra.


Leegyszerűsítve, mit választanál? Egy csatornát nézhess vagy 4-6-szor annyit?


Logikusan legyen több csatorna. Más kérdés, hogy csak szemét adók vannak, agyzsugorító műsorokkal.


(A roha*dék digi tv pedig nem volt képes a Discoveryvel megegyezni.

A minősége is kritikán aluli egyes digi TV-nél kábelen közvetített digitális adásnak.)

2013. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majd ha egyszer lecseréled a tvdet lapos tvre akkor majd rájössz mire jó a digitális adás.
2013. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a diginél van néhány adó, ami szerintem mindenhol, minden tv-n xar, úgy, hogy közben a többi csatorna tökéletes. Ez a pár kivétel olyan, hogy kockásodik a kép és akadozik a hang. Ha valamilyen fórumon panaszt lehetne tenni emiatt, én csatlakoznék.
2013. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt megteheted.


[link]

2013. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 JulesM111 ***** válasza:
Egyszerű indok: az adókat költséghatékonyan lehet kihaszálni (aki üzemelteti), és páran akik digitális boxot forgalmaznak, marha jól keresnek.
2013. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Azt hiszem a legjellemzőbb a 2. sz. válasz= Majd ha egyszer lecseréled a tvdet lapos tvre akkor majd rájössz mire jó a digitális adás. TEHÁT még fel sem merül a válaszadó fejében,- de ezt nem bántásnak szánom - hogy egyszer ne állandóan újat, még újabbat, meg utána még a legújabbat vásároljuk, vásároljuk, vásároljunk, pedig a régi is működik. Lásd mobiltelefon. AVE FOGYASZTÓI TÁRSADALOM!

De a műszaki magyarázatok bizonyosan igazak. Kösz még egyszer!

2013. júl. 12. 07:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha nem haladsz a korral attól még fejlődik minden szerencsére. Előbb utóbb elromlik majd az analóg tvd és akkor már csak digitális hd tudsz majd venni amin az analóg adás rosszul mutat. Az meg hogy az új tvden sokkal szebb minőségben tudsz majd tvzni csak nem baj?
2013. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Esprimo Mobile ***** válasza:
Miért nem akar tv-t venni a kérdezö? Talán mert szebb képe van a régi crt tv-jének mint a tesco-ba a 40-45-ezres technika lcd-knek. Nekem 1 Hónapja megvadultak a szinek a 8-éves hyundai crt tv-men, szétszedtem google-ztam kicsit , vettem bele 450-ft-ért egy termikus ellenálást amit átforasztottam és jó is lett, pedig bicikli szerelö vagyok. Van aki ugyanitt Jácint tv-hez érdeklödött set top box ügyben pedig azt 1986-óta gyártják. Kiváncsi vagyok a mai led tv-k hány évig birják és menyire egyszerü házilag javitani ha kifüstöl benne egy bga tokos proci. Én inkább beletankolom az mz-be az uj tv árát amig megtudom javitani a régit. Rózsa Gyuri meg mehet a villamos székbe kapcsoltam-ot játszani. Én már rég átáltam de ugyanojan vacak a tv müsor mint azelött hiába több csatorna.
2013. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak álmodban van szebb képe egy régi tvnek egy lcd vagy plazmától.
2013. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Esprimo Mobile ***** válasza:
Kedves 9/9. Plazmában teljesen igazad van , talán vanak már ojan lcd-k is amik jobb színhüséget adnak , az egy dolog hogy az 5-éves laptopom lcd-je élettelen szineket jelenit meg ahoz képest ha rádugom egy régi crt monitora . Igaz ez 5-éves cucc ,De ugyan ezt az élénkmentes szinvilágot látom a tesco-ba a technika lcd tv-ken, amik ugye bár a legolcsóbb lapos tv mezönybe sorolható. Nem a plazmát és az ips-t és még a minöségi lcd-t sem fikázom , de nem minden tv arany ami lapos és fénylik.
2013. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!