Ashes2Ashes kérdése:

Megszűnt a német nyelvű analóg műholdas adás, amit korábban parabola-antennával fogtam. Mit tehetek, ha továbbra is nézni szeretném?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, Békés megyében élek. Csak fővárosi cég tudja kicserélni a fejet + a beltéri egységet digitálisra, vagy van vmi helyi cég is? Mennyi a költsége az átszerelésnek?

2012. máj. 19. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy kis műszaki érzéked, te magad is ki tudod cserélni. Beltéri esetén a kábeleket kihúzod (antennakábelt kicsavarod) az analógból és csatlakoztatod a digitálishoz.

Beállított antenna esetén a fejcsere is pofonegyszerű (feltéve, ha nem kell tetőre mászni), egyszerűen csak egy bilincs tartja (általában két csavarral). Az új fejet ugyanolyan állásba kell visszarakni, ahogy a régi volt.


Ha mégis szerelővel akarod csináltatni, akkor a Google elég sokat kidobál, pl. [link]

Továbbá: www.google.hu/#hl=hu&sclient=psy-ab&q=antennaszerelő+békés+megye

2012. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kgpassat válasza:
100%

Nem kell ehhez szerelő, minek fizetnél neki?

Kell egy digitális beltéri egység (pl. Orton, zsír új egy ötös), meg egy digitális, univerzális fej (LNB), és megy tovább az adás.

Szerintem azt meg te is meg tudod csinálni, hogy kihúzol egy kábelt egy beltériből, a másikba meg bedugod.

Még valami: gondolom, az Astra műholdat nézted K 19,2 fokon. Itt a fejnek függőlegesnek kell lennie, nem kell elforgatni.

2012. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért azt még hozzátenném az elöttem szólók kommentárjához, hogy ha átszerelted digitálisra, akkor a programkeresövel megint meg kell keresni a programokat, mivel a dig. programok más csatornán jönnek. De ez csak egy 10 perces munka.
2012. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!