Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményed a házimozis...

Mi a véleményed a házimozis projektorokról? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk egyen, szerintetek jó ötlet lenne? Filmnézésre, XBOX-ozásra, számítógépezésre, és néznénk rajta TV-t is.

KInéztem egyet gyakorlatilag minden van benne, és szerintem menőb, mint egy nagy TV

Kimenetek: DVB-T/analóg antenna bemenet, USB, kártya olvasó, HDMI, Scart YPbPr TV, AV, S-video, VGA

?



2013. júl. 1. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy egy belépő szintű projektor ami elfogadható minőséget produkál az 300ezerFt-nál kezdődik, sajnos az olcsóbb készülékek nem ütik meg a képminőségben a közepes szintet sem.

De nem az én pénzem,nektek kell dönteni.

2013. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 JulesM111 ***** válasza:

Egyszerűen qrvajó. Én egy Epsont vettem, fullHD, 3D, félautómata Grandview vászon, szemüvegek, 10m brutál HDMi kábellel.

Végár alulról súrolta a fél misit.


Ami fontos: sötétség kell, a szoba falainak a színe ne legyen fehér, eco mód felejtős, toljad neki a fényt.

Égő üzemóra egy katalógus adat, osztani kell 2-vel.

Kell hozzá egy jó bluray player is, és lenyűgöző.

XBOX-ot eresztettem rá, durva, kell egy pár perc, amíg megszokod a bazi nagy gyorsan változó képet.

Normál TV adást nem néztem rajta, ez valahogy nem érdekelt.

2013. júl. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 JulesM111 ***** válasza:

Hátrányt is kérdezted: talán annyi, hogy a jó minőségű képhez kó forrás is kell, mert a ratyira sikerült mkv-k tömörítési hibái gyorsan kijönnek.

Az égő és az áramfogyasztás miatt üzemeltetési költsége magasabb, mint egy 40"-os lcdnek, de kárpótól a 110"-os kép.

Telepíteni kell, fúrás, faragás.

Még egy távirányító...

Körülményes: vászon leereszt, proj start, pici bemelegedés, filmnézés, vászon vissza...

A projektort mindenféleképpen a plafonra kell rakni, mert ha nsgy fényerővel mész vele, zavaró lehet a hűtés zaja.

Ilyen plafonra szerelő egység 30-50k plusz pénz.

Drága cucc, egy jó belépő szint mindennel együtt 500k.

2013. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 JulesM111 ***** válasza:

A legfontosabb hátrány, a fekete színek vetítése nem megy tökéletesen.

Sötétebb filmek, képek esetén van képinfóvesztés.

Ehhez kellene a sötét szoba, de akkor sem tökéletes.

Mielőtt projt veszel ezt személyesen csekkold, hogy téged mennyire fog ez zavarni, és gondold át, hogy a pecóban mennIre tudsz sötétíteni

2013. júl. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kosz, nagyon korrekten osszefoglaltad, pacsi
2013. júl. 12. 15:54
 6/6 JulesM111 ***** válasza:
Kösz a dicsérő szavakat. Ha kérdésed van "zaklass" nyugodtan.
2013. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!