Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent egy autó erősítőn...

Mit jelent egy autó erősítőn az, hogy "hight input" és hogyan lehetne rákötni a kétsávos erősítőre egy aktív sub-ot?

Figyelt kérdés

Van egy kis 100 wattos sztereo autó erősítőm és el nem tudom képzelni, hogy mi lehet az a hight input, ami ugy nézki, mint a másik oldalán, amire kötöm a hanszórókat. Pedig ott van mellette a jól megszokott piros-fehér bemenet...

Lenne hozzá kettő iszonyat régi hifi hangfal, aminek alig van basszusa (vagy nem is volt) és valahogy jó lenne hozzá tenni az aktív melyet. A piros-fehér bemenetröl csak huzzam ki a jelet?



2013. jún. 29. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Fotó?

Típus?

Valami?

Bármi?

2013. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hali

Magas szintű jel a sima kábeles megoldás, az egyik hátsó hangszóróról köss le neki jelet. Vagy ha adott az erősítőn az RCA, akkor RCA-RCA kábellel kösd be. Ha nincs a fejegységen RCA kimenet akkor pedig jelszint átalakító kell pl. (SAL SA001).

2013. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Magas szintű jel a sima kábeles megoldás"


Az addig oké, hogy kábeles megoldás, de pontosabban mit kell oda kötni? Az egyszerű jelet vagy valamilyen erősítettet?


Nagyon nem vagyok képben... csak szeretném tudni, hogy az mire is lenne jó...


Itt egy valamilyen kép, amit a neten találtam (az enyém gyerek ez mellet):

www.4tuning.ro/images/subwoofer-sal-xb-10/subwoofer-sal-xb-10-abac5114744a09b0b1-0-0-0-0-0.jpg

2013. júl. 1. 00:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit írtam magas vonali ( HIGH INPUT ) bekötés = hangszóró jel, a két hátsó hangszórótól húzol neki sima hangszóróvezetékkel polaritás helyesen. Az alacsony meg az RCA, de ahhoz a fejegységen is kell lenni RCA kimenetnek.
2013. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A táp részét, hogy oldod meg, vagy az már készen van ? Leginkább a REM részre gondolok, mert itt is a fejegység jön a képbe.
2013. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem ez annyira kinai...

Vagyis az a piros-fehér bemenetet valójában ugy hívják, hogy RCA. RCA kimenet nincs rajata, erre kellene a szub ot kötni, ez már vilagos :-)


Nem autóba akarom ezt az egeszet, hanem pl teraszon vagy bent, arra jó lesz. Az aktív sub 100w-os és 220-rol megy, mert egy házimozié volt. Az érősitőt meg rádrótoztam egy pc táp-ra.


+12v, REM, GND.

Ebben a sorrenben vannak egymás mellett és csak annyit tudok, hogy a +12v-t és a REM-et össze kell kötni vagy áthidalni. Fogalmam sincs miért... de láttam, hogy mashol is ezt csinálják.

2013. júl. 1. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Jah, hogy nem is autóba használod, akkor mondhatom, hogy a két hátsó hangszóróról húzz neki kábelt xD


Miről fog szólni a zene, tehát telefon, cd lejátszó valamiről mennie kell. Ehhez jelen esetben RCA - RCA vagy jack - RCA megoldás lesz a jó.


Jól látod amúgy össze kell hidalni azt a kettőt. Normál esetben autóban használva a fejegységtől jönne 1 ér, az újabbakon már van kialakítva ilyen, régebbieken meg a motoros antennáét használtuk. Ennek az a lényege, hogyha bekapcsolod a rádiót, automatikusan kapcsolja az erősítőt is.


Nah de ez eddig oké, hogy lesz sub, a közép/magas miről fog szólni ?

2013. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem :-D


RCA - jack lesz és mobilról vagy mp3-as rol fog szólni esetleg majd pc.


A sub-ot jó lenne rákötni, hogy az is sztereó jelet kapjon, ne csak az egyik sávhoz adjon mélyet... Ha nincs megoldás, akkor marad az egy sáv (az is valami alapon)


Köszönöm az eddigi komenteket.

2013. júl. 1. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:

:)

A beépített erősítője 4 ohmos, sokat nem tudsz vele variálni, szerintem csak sub-nak használd.

A géphez kéne neked ilyen sztereó hangfalpár : [link]

A subot meg bekötném jack - rca val a hangkártya subwoofer kimenetére aztán mehet a buli.


Kommenteket pedig szívesen. Üdv.

2013. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!