Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az aktív 3D-s szemüvegeket...

Az aktív 3D-s szemüvegeket mivel, és milyen módon kéne tisztítani?

Figyelt kérdés
A szemüveg samsung.

2013. jún. 29. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mikrószálas törlőkendővel ami kifejezettem szemüvegekhez ill.Lcd tv-hez van!
2013. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szemüveg két, egymással szemben lévő oldalát nem jó egyszerre tisztítani, mert a kettő oldala között több réteg is található.


Ha csak az egyik "üvegét" nézzük, annak mindkét oldalán van egy-egy polarizációs szűrő (műanyag fólia), ami alatt mindkét oldalon van egy vékony üveg lap. Az üveg belső oldalain található egy-egy átlátszó elektromosan vezető réteg, amelyek között található a folyadék kristály réteg folyékony anyaga.


A lényeg, ezt a rétegelt rendszert ha mindkét oldaláról egyszerre megnyomjuk, az LCD folyadék réteget kiszorítjuk onnan a szélei felé, ami elvileg még nem is lenne probléma, mert az vissza is áramlik, de szerintem legjobb ha nem nyomjuk meg mindkét oldalát egyszerre, nehogy sérüljön ez az eszköz. tehát egyszerre csak az egyik oldalát, aztán a másikat érdemes külön tisztítani.


Ja és, hogy mivel..

A felület egy műanyag polarizációs szűrő fólia ami könnyen karcolódhat, ezért az előttem szóló szerint érdemes próbálkozni. Esetleg ha poros, akkor érdemes lefújni, esetleg finom ecsettel lesöpörni és csak utána törölni, ha már nem lehet rajta keményebb szennyező részecske. Persze erre csak olyan helyen lehet számítani, ahol közel van az udvar és karcoló szemcséket port hordhat be a szél. Egyébként lehet törölgetni.

2013. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 4. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!