Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik 2.1 erősítő, és ha...

Létezik 2.1 erősítő, és ha igen hol lehet venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 2.1 hangrendszert építeni, 2 100W-os hangfal lenne és egy 150 W mélyláda hozzá. Autó erősítőből csináltam egyet, de az rezsó lett és nem erősítő. Egy autó erősítőt ami 2x150W akartam meghajtani számítógép tápegységével, de torzított, lenyesett a hangokból, ugye mivel a feszültség megvolt de az amper hiányzott. Olyan tápegység kellett volna ami tartósan letud adni 20-30 ampert a 12 volthoz, de az nagyon drága, ezért próbálkoztam a számítógép táppal, de 5-6 perc után izott a berendezés :D
2013. jún. 14. 14:27
 1/2 Osynho ***** válasza:

Hát pc táp nem való ilyenekre. Nem véletlenül kell 16-20mm2-es tápkábel egy autós erősítőhöz (komolyabbakhoz akár 50-es is). Örülj, hogy nem lett gáz belőle. Az enyémben is 80A-nyi biztosíték van.


Szerintem vegyél külön erősítőt a sub-hoz és egy sztereót a másik kettőhöz. Bár az ilyen otthoni monyákolások nem szoktak jól sikerülni. :/

2013. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A hangfalak nem házi tákolások, 2 db gyári JBL PA hangfal és egy hozzá tartozó mélyláda. Van egy nyaralónk távol a várostól, és szoktunk kimenni hétvégente, oda kellene ez a hangfal, csak aktivvá akarom tenni őket, hogy ne kelljen mindig hurcolni a 30kg-s erősítőt a 100 méter tyúkbéllel. Gondolkoztam rajta hogy veszek valami komolyabb gyári 2.1 hangfalszettet éskiszerel belőle, de csak olyan 50-100 W körülieket találtam, az meg elég gyenge.
2013. jún. 14. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!