Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kontakthibás vezetékes fejhall...

Kontakthibás vezetékes fejhallgató javítása?

Figyelt kérdés
Az megoldást jelent, ha kivágom ollóval a vezeték azon részét, ahol érintkezési hiba van (valszeg szakadt szál), majd szétválasztom a műanyagborítását mind a bal, mind pedig jobb oldali hangsáv vezetékének, megblankolom (műanyag le a szálról), majd összepördröm/-csavarom külön külön, ezeket külön összeszikszalagozom, végül az egészet is egybe? (Forrasztás, gondolom, felesleges.)

2013. jún. 3. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Más módszer nem is nagyon van.
2013. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kell lennie egy 3. szállnak is a dologban, ez általában jobb és bal oldalon közös, tehát a 4 vég, akár egybe is köthető.

A sodrás akkor fog működni, ha nincsenek a szálak lakkozva.

2013. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves előző, kérlek, magyarázd el pontosabban. Pl. hol a 3. szál? Hol közös? Mi az a "4 vég"? Hogyan köthető egybe? Ha lakkozottak a szálak, forrasztópákával le lehet oldani?
2013. jún. 3. 12:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Van egy sanda gyanúm, hogy skullcandy
2013. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Általában:

3 út van: jobb, bal, test. A testből szokták az árnyékolást kiképezni. Amikor kivágod a hibás részt, akkor a két végen, összesen 8 db szálad lesz (jobb, bal, 2 test a fejhallgató oldalon és ugyan ez a dugó oldalán). Összekötöd a jobboldalakat és a bal oldalakat, majd maradt 4 db tested. Ezt kötheted egybe.

A lakkot a hő leoldja.

2013. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Gyáááá.

[link] << piros - jobb, sárga - bal, 2 csupasz a test.

2013. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Közben visszaértem a géphez... Wow, értem már. :) Van nálam több db hibás fülhallgató, azokkal kezdem, mert nem kár értük. :) Ha belejöttem, jöhet a fejhallgatóm. :)


Köszi neked is, "Rocker Zsoltinak is"! ;)


Egy kérdésem maradt (remélem, nem több, és értem). Jól értelek, hogy a testek mindegyike egyetlen egy szálba is összesodorható? (Ugyanis a fotódon is külön van test a jobb oldali vezetéknek, illetve külön a bal oldalinak.)

2013. jún. 3. 13:44
 8/13 A kérdező kommentje:

Próbálkozom, de elég körülményesnek találom külön összepödrés után celluxozni a +, majd a - szálakat. A vezetékben is egyben vannak, lehet esetleg az összes bal kimenet szálat egybe, és külön az összes jobb kimenet szálat egybesorodni? Tehát a + és - szálakat egybe?


(Ráadásul azt látom, ha külön sodrom össze a +, és külön a - szálakat, akkor törékennyé válnak, mert a vezetékre merőlegesen vagyok kénytelen pödörni őket ez esetben...)

2013. jún. 3. 14:03
 9/13 pinkpancser ***** válasza:
Mégis jobban járnál a forrasztással. Kicsit stabilabb kötés mint az összesodrás :)Na meg szebb is lesz.
2013. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amikor szálról írok az egy vezetéket jelent, egy csatornát jelent, ami fizikailag 20-30 rézszálból áll. Bár fizikailag külön vannak nem kell őket egyesével összesodorni könyörgöm!
2013. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!