Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Linux alatt windows és mac? Lent!

Linux alatt windows és mac? Lent!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy lenne-e valaki, aki a tervemben segítene. Célem, hogy linux alatt legyen egy mac és egy windows (2 profilban), így ha egyikre ráklikkelek belépéskor, az is jöjjön be. Virtualbox-al akarnám megoldani. U.I. az szerintetek lehetséges, hogy mac alatt berakjak egy windows játékot, majd az úgy indítanám el, hogy nem a játékhoz, hanem a virtualboxon belül és a windowson belül indítaná a játékot? Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm ;)

2013. máj. 1. 09:23
 1/4 anonim válasza:

Szerintem dualboot kellene neked.

Virtualboxban azért nem lesz olyan gyors egy rendszer.

Amit akarsz azt nem annyira értem.

De ha jól értelmezem akkor nem lehet.

2013. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mind a 3 op.rendszert 1 gépen akarod használni akkor a Mac alá kell tenni a Windowst és a Linuxot külön külön partícióra.
2013. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a gáz a virtual box-al hogy még ma sem egy kiforrt dolog. Amit leírtál az igazából szín tiszta kókányolás és az életben nem fog tökéletesen működni.


Ezt igazából úgy lehet megoldani külön partíciókra pakolod az op. rendszereket, de ez felvet még egy kérdést. Ha egy egyszerű PC-t veszel akkor arra csak Hackintosh-t tudsz felrakni. Ez tulajdonképpen a Mac OS-nek egy hackelt változata. Mivel csak néhány maroknyi szorgalmas programozó dolgozik rajta ezért nem valami üzembiztos dolog. Nagy mázlistának, és az ajánlott hardverhez legközelebbinek kell lennie a gépednek hogy elfogadhatóan fusson. Illetve ott van még a linux hardvertámogatása. A belső hardverekkel még csak-csak megküzd, de a külső perifériák meghajtóprogramjaival nagyon sokszor elvérzik.


A másik választás hogy a Mac OS normálisan fusson rajta hogy veszel egy Mac gépet. De a linuxal még mindig lennének ilyen jellegű problémák. (ha jól tudom a linuxok a mac gépeket csak a wifi meghajtóprogramot ismerik fel, a többi nem menne)


Igazából a második választással menne ez az egész legjobban, de még így is elég kétes kimenetelű lesz a dolog.

2013. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi infókat.. Nekem a dualboot is jó lenne gy mac+win-el. Gépem: intel dual-core e6700 3,2GHz, nvidia gtx 460se 1gb, 4gb 1333-as kingstone ram. Egy ilyen win gépen melyik iOS futna el a lehjobban? (Én Lion-ra gondoltam) u.i. Nemigazán értek a dualboothoz.. Esetleg ha vki abban tudna segíteni, esetleg vmi műnködő youtube linke küldeni, azt megköszönném. Ja! És nem szeretnék vmi agyon modolt linuyot, vagy témát, mindenképp iOS-t szeretnék :)
2013. máj. 8. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!