Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Infra szűrő Canon EOS 600D-re?

Infra szűrő Canon EOS 600D-re?

Figyelt kérdés
Kreatív fotózás, photoshop stb. a hobbim. Azt hallottam hogy az újabb DSLR gépek érzékelője előtt már egy elég hatékony infra-aluláteresztő szűrő van ezért nehezebb infravörös tartományban fényképezni velük, (de nem lehetetlen ha jó értem). Érdemes beruháznom egy infra szűrőre? 850nm feletti hullámhosszon is még lehet képeket készíteni? Mennyire gagyik a 10 dolláros e-bayes szűrők, nyilván nem olyanok mint a 80 dollárosok de azért használhatóak? Előre is köszi minden választ!

2013. ápr. 23. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamit elnéztél, mert nem alul áteresztő, hanem felül áteresztő infra szűrő van az érzékelő előtt, azaz nem engedi be az infárt, a látható fényt viszont igen. Épp ezért tök felesleges infra szűrőt venni hozzá, mert amúgy is ki van már ütve ez a tartomány. Ha a láthatót szűröd ki, akokr pedig nem marad kép.


Vannak olyan gépek, amikben nincs IR szűrő, általában asztrofotózáshoz használják, mivel az égbolt fényének java része a látható tartomány alatt van. Ilyen pl a Canon 60Da

[link]

Itt lenne értelme annak, amiről beszélsz.


A 10 dolláros ebayes szűrők ipari hulladékok.

2013. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de azért mondtam, hogy a szenzor előtt "infra-aluláteresztő" szűrő van, mert ugye hullámhosszra értettem, és teszemazt pl. 770nm-nél nagyobb hullámhosszt kiszűri, a kisebbet (látható fény)-t meg átengedi. És amennyire én tudom, azért ezeknek a szűrőknek nem tökéletes a szűrése és ezért lehetséges az hogy az objektív elé infra-felüláteresztő szűrőket tesznek, és hosszú záridővel ugyan de képesek infra tartományban képet alkotni. pl. utómunkákkal ilyet: [link] Kapható egy rakat ilyen szűrő 1000-től 40000 Forintig, de neten nem találtam normális összehasonlítást, hogy mégis milyen minőségbeli változás van a kettő között, és azt sem tudom hogy mennyire más képet készít egy 720nm-s és egy 950nm-es szűrő, az előbbi valamennyit átenged a látható fényből is (720nm-esről sok tesztkép van de mind nagyon drága szűrővel készült), az utóbbinál meg fogalmam sincs hogy a canon 600d-mhez jó-e, lehet hogy ilyen hullámhosszhoz már nem jó sima DSLR és spéci gép kell hozzá ahol a szenzor előtt nincs IR szürés.
2013. ápr. 24. 16:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor azt mondod hogy mindenképpen spéci gép kell infra fényképezéshez, pl. olyan amit linkeltél? Mert akkor a canon 600d-mel jobb ha elfelejtem a dolgot.
2013. ápr. 24. 17:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve láttam ilyen váz-szétszerelősdit, ahol eltávolítanak a szenzor elől egy szűrőt, gondolom ez az infra szűrő lenne, de ilyet biztos nem játszok el a gépemmel :)
2013. ápr. 24. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet vele próbálkozni, de nem valószínű, hogy tényleg értékelhető eredményt kapsz. A szenzor magától sokkal érzékenyebb az infrára, mint a látható fényre, ezért elég jók szoktak lenni ezek a szűrők. Ha mindenképp erőltetni szeretnéd, akkor előbb tényleg egy olcsó, gagyi szűrőt vegyél, vagy akár kérj kölcsön, tedd fel, és nézd meg, mit kapsz eredményül.


A gépből tényleg ki lehet szereltetni az IR szűrőt, de nem biztos, hogy érdemes.

2013. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, most olvasgatom fórumokon, hogy egyesek esküsznek arra, hogy a hotmirror eltávolítása nélkül is jó képet lehet csinálni (csak ugye se live view se AF nincsen ilyenkor), mások azt mondják, amit most Te is leírtál hogy olcsó gépből kell kiszerelni a hotmirrort mert amúgy értékelhető képed sose lesz. Meg azt is olvastam, hogy a canon pont arról híres hogy hatékony az infra szűrése és emiatt átalakítás nélkül nehéz jó eredményt elérni. Olyat is írnak, hogy az obi sem mindegy, hogy milyen mert infra képes kell hogy legyen, ez nemigazán tudom mit jelent, hacsak nem az autófókusz képességére utalnak. Viszont konkrét tesztképeket, főleg átalakítatlan canon 600d-re nem találok, szóval a legjobb az lesz, ha egyszer valaki kölcsönad nekem egy jóminőségű infraszűrőt és kipróbálom, ha nem tetszik az eredmény, akkor egyelőre lemondok a dologról, mert szétkapni biztos nem fogom a gépet emiatt. Még1szer köszi a válaszokat.
2013. ápr. 24. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!