Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kompakt digitális fényképezőgé...

Kompakt digitális fényképezőgépben lehet UV szűrő? Vagy miért lehetnek a képek színesebbek, életteltelibbek?

Figyelt kérdés
Barátommal elmentünk fotózni, ő egy Canon Eos 450D-vel, én egy felsőbb kategóriás kis kompakttal. Nagy meglepetésemre az én képeim színvilága gazdagabbra sikeredett. Hogy lehet ez?

2012. márc. 27. 09:13
 1/6 tetro ***** válasza:
mert a kompakt digitálisan belenyúl a képbe. általában szétbarmolja. az Eos-nél meg egy "nyers" fotót látsz. főleg ha raw-ban fotóztok.
2012. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez különösen előfordulhat, ha a 450D tulajdonosa RAW-ban fotózott (azaz értette a dolgát). A RAW képek azért vannak, hogy utómunkával a lehető legtöbbet lehessen kihozni belőlük. Emiatt kontraszttalanabbak, kisebb a színtelítésük, mivel így marad meg a legtöbb részlet. Utána LightRommban úgyis azt csinálsz vele, amit akarsz.


Egy kompakt gép vivid vagy hasonló színstílusban élénkebb képeket gyárt JPEG-be, ami teljesen jó addig, amíg jól exponálsz minden képet. Egyébként ilyen színsémák a belépő tükrösökben is vannak.


Az UV szűrőnek ehhez nem túl sok köze van, elég magas UV sugárzás (havas hegy délben) kell ahhoz, hogy az UV életlenedést okozzon. Az UV szűrőket inkább lencsevédelemnek használják...

2012. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"én képeim színvilága gazdagabbra sikeredett"

kizártnak tartom, inkább összekevered a színtelítettség fogalmával.

2012. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
rebel XTi az 400D és nem 450D :P
2012. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:P
2012. márc. 28. 16:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszi a válaszokat.
2012. márc. 28. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!