Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőben Canon vagy Nikon?

Fényképezőben Canon vagy Nikon?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 20:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha kompaktot nézel, akkor teljesen mindegy szerintem, ha tükörreflexest, akkor is :D Sportfotósok inkább Canont használnak, valamint a két cég közül a Canon sokkal nagyobb, rengetegféle terméket gyárt, de ettől függetlenül Canon és Nikon gépek között inkább az szokott dönteni, hogy melyik szimpibb, vagy épp melyikre beszélnek rá, munkánál melyiket használja a céged stb. Mivel mindkettő hatalmas név és rengeteg tapasztalata van, rosszul járni egyikkel sem fogsz.
2009. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Pentax! :D:D
2009. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
100%
Nikon!
2009. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%
Nekem Nikon F65-öm van. Megbízható, gyors ( bár filmes). Nincs tapasztalatom a Canonokkal kapcsolatban, de a Nikonokat ajánlom mindenkinek
2010. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem közelítette meg úgy a kérdést, hogy melyik gép pontosan.


Azonos kategóriában mindegyik volt már jobb a másiknál.


Az a véleményem, hogy canon a compactok terén és nikon a közép kategóriás tükörreflexeseknél. (szerintem nem érimeg belépő szintű tükröst venni, az meg másik kérdéshogy melyik a belépőszín, mert canon, nikon nál nincs szar tükörreflexes)


Az a gyökér meg aki fent azt mondta, hogy a canon csúcsgépek mennek össze az még nem látot 1D-t. (egyszer láttam, jóval nagyobb mint képen és ott is k'''nagy)

Az is igaz , hogy 350d pl iszonyatkényelmetlen (nekem is van egy) de egy 5d mark2 vagy egy 50d (az is van) nagyon kényelmes. (és nagobb)

2010. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Aktív fotósként próbáltam ezt is, azt is... És olvastam is rengeteget. Mire jutottam? Nikon: több mint 90 éve optikával, lencsecsiszolással, fényképezőkkel foglalkozó gyártó, ami inkább a bevált módszerekre alapozva kínálja készülékeit. Nagyon nehezen alakulnak ki náluk az új dolgok, mert elvük, hogy azok is használhassák (mondjuk az újonnan megvásárolt tükörreflexes gépet), akik még talán évtizedekkel ezelőtt fotóztak filmes tükörreflexes gépekkel. Magasabb a minőségi követelmény is a Nikon-nál (persze nem a belépő kategóriában, mint ahogy egyik gyártónál sem)így szinte minden típust hosszasan terveznek, tesztelnek, a név pedig egyben garancia. A Canon ezzel szemben fotós körökben inkább az a gyártó, aki az újdonságokat prezentálja a vásárlóknak. Nincs akkora múlt, és rugalmas szemléletük van, nem ragaszkodnak a bevált tendenciákhoz, ez részben jó, részben nem. Jó, mert újdonsággal tud előállni, rossz, mert az újítások üteme miatt nagyobb a hibalehetőség.


Fotós körökben gyakran emlegetünk speciális fotózási formákat, ilyen például a sportfotózás is. Jó ideig tényleg a Canon vezette a listát, de ha mostanság megnézitek egy azonos kategóriájú Canon és Nikon váz adatlapját, és összehasonlítjátok, lényeges dolgokat illetően nem sok különbséget fogtok látni. Persze fotózásra szokták azt mondani, hogy minden pillanat számít... Kinek hogy...

Viszont ha kezdő valaki, kompakt gépek esetében bármelyiket választhatja, jó képeket fog készíteni mindkettő, bridge gépeknél már talán van egy kis különbség, leginkább az, hogy a Canon nem igazán kínál ilyet, de ami van, az is jól teljesít, csakúgy, mint a Nikon, Fuji, Pentax, bármi. Tükörreflexes gépek közül is választhatjuk azt, amelyik szimpatikusabb. Átlag felhasználás, tehát nyaralás, családi összejövetel, ilyesmik szintjén a ma kapható összes gyártó összes aktuálisan forgalomban lévő készüléke használható. Objektívek árai minden gyártónál fölmehetnek akár a csillagos ég fölé is, szóval mostmár nem beszélhetünk nagy különbségekről sem árban, sem technikailag. Azt se felejtsük el, hogy létezik a dslr-piacon is Sony is, Pentax is, Olympus is. És azokat is ajánlom szinte mindenkinek, aki nem akar vele "nagy dolgokat művelni". Szó se róla, nyilván nagyobb feladatokra is alkalmasak, de ezeknél a gyártóknál kicsit másabb árakon mozognak a kiegészítők, ahogy nézegettem a múltkor a katalógusokat. Én évek óta Nikon-párti vagyok, most viszont annyira megtetszett egy Olympos, hogy vettem is egyet, csak úgy hobbizni...

2010. márc. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Olcsó kompaktnak Nikon, drága kompaktnak Canon (G11 stb.)


A középkategóriás tükörreflexesek szerintem majdnem mindegy.


Belépő szintű profi gépek (5D mkII, 7D): egyértelműen Canon. Főleg a 7D nagyon ott van, a Nikonnak lépnie kell valamit rá. Bár ha úgy vesszük, amíg nem volt 7D, a D300 az APS-C kategóriában elég ütős volt. Ford bácsi is megondta: a jó autó az új autó.


Profi gépek:

Amíg nem jött ki az 1D mark IV, addig azt mondtam, hogy ízlés kédése, így inkább Canon.


Összegzés:

Ha kompaktot veszel kb 60 ezer forintig, mindenképp Nikon. A coolpixek elég jók.

E felett a széljárás elég gyakran változik, hogy hosszú távon melyik márkánál telepszel le, az szerintem eléggé szubjektív dolog.

2010. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Egy kis hasznos olvasnivaló

Azért ajánlom neked, mert én is evvel a kérdéssel küzködtem,de itt megleltem a kérdésemre a választ :)

[link]

2010. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Nikon
2010. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Az elmúlt öt hónapban megváltozott a véleményem. Bár még mindig Canonos vagyok, de már azt számolom, hogy mennyit veszítek azzal, ha átállok Nikonra. Mert bár fáj, az igazság az, hogy a Canon rosszabb és csak egyre rosszabb, a D7000-el nem tud versenyezni és az 5D mkII-vel is túl sok a baj az árához képest.


Egy hónap múlva lehet, hogy már nekem is Nikon D700-am lesz...

2010. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!