Hálózatra köthető hdd?

Figyelt kérdés
Szeretném valahogy úgy megoldani a filmnézést,hogy hálózatra raknák egy hdd-t amit usbvel a tvre kötnék. Úgy hogy amit letöltök filmet a laptoppal azt egyből oda mentsem és a tv meg lejátsza. Lényeg hogy amit letöltök ne kelljen másolgatni és tudjam seedelni is és lejátszani is.
2013. márc. 25. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy NAS, és egy olyan médialejátszó kombinációja, ami hálózaton keresztül letudja játszani a filmeket. Ezt tudnám elképzelni.
2013. márc. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

NAS (hálózatra csatolt tároló), ha tévét nem tudod hálózatra kötni akkor kell még egy eszköz ami lejátsza a filmet.


[link]

2013. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De nem kell hogy hálózaton keresztül játsza le mert ott lenne a tv mellet és médialejátszó funkció se kellene bele,mert a tv lejátszik minden formátumot.

Csak annyi kellene hogy legyen rajta lan bemenet és usb kimenet. És lehessen használni torrenthez seedeléshez hálozaton keresztül.

2013. márc. 25. 11:20
 4/11 anonim válasza:

Van rajtuk USB és LAN is.


pl.

[link]

2013. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy külső házban van egy 2 TB-os , egy OPLAY R1-en keresztül van a TV-hez kötve, a MEDIA lejátszó csatlakozik az IPTV routeréhez, így számítógépről elvileg közvetlenül tudok filmeket másolni. De a sebesség..... nagyon lassú. Sokkal egysazerűbb kiemelni a helyéről, és felmásolni a filmeket ESATA kábelen (a gépből ki van vezetve).

Akár rögtön torrentről is mehet a HDD-re. Másolási időt pontosan nem tudok, de gigánként 10 percnél több. A MEDIA lejátszón linux fut, Samba-n keresztül kapcsolódik a géphez, de FTP-én is próbáltam, nem gyorsabb. Kiküszöbölni nem lehet szerintem, mer tkét USB egyszerre nem lehet bedugva a külső házba. Max átkapcsolósra csinálod, vagy kihúz-bedug, és valamivel gyorsabb lesz.

2013. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért nem akarnám hálózaton keresztül csatolni hozzá a tvét mert akkor a routeremet is kellene cserélni mert nem n-es és nem birná a hd-s filmeket streamelni.
2013. márc. 25. 11:25
 7/11 anonim válasza:

USB a tévébe / innen tudod a filmet nézni

LAN a router-be / hálózati meghajtóként látszik a laptopról, és lehet rá torrentezni

2013. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hú most rendesn összezavartatok. :)

Inkáb akkor leirom mit szeretnék és ha van kedvetek javasoljatok valami.

Adott egy internet amit wifis routerral osztok meg és egy tvvel és egy laptoppal csatlakozok. A tvt megtudnám oldani hogy lanon csatlakozzon.

Mivel hds filmeket töltök le kell a hely ezért vennék egy külső hdd-t amit usbn keresztül rákötnék a tvre és lan kábellal a routerba és laptoppal wifin keresztül egyből oda tölteném a filmeket.

Erre konkrét megoldás?

2013. márc. 25. 11:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor laci8282828 ezek szerint megirta mit kell vennem. Ehhez jó egy sima wifis router vagy valami olyan kell amit tudja kezelni a NAS-t? És létezik olyan is aminek van futtat op rendszert is? Csak azért kérdezem mert a laptop nem mindig van bekapcsolva,de ez mindig be lesz és tudna pl seedelni akkor is amikor nem vagyok otthon.
2013. márc. 25. 11:49
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért! :)
2013. márc. 25. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!