Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóba való hangváltó 2...

DDiesel kérdése:

Autóba való hangváltó 2 utas-ra hány dóm köthető? Illetve alap esetben egy, de ha 2-t kötök rá mennyire terheli meg? Illetve mik lehetnek a hátrányai?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Aktív vagy passzív váltóról van szó a kérdésben? Passzív váltóval nem tennék ilyet, teljesen elhangolódhat.


Aktív váltó esetén az számít, milyen az erősített kimenet terhelhetősége? Ha párhuzamosan kötnéd a két sugárzót, akkor ugye Ohmikusan a kettő eredője kisebb lesz bármelyik eredeti tagnál, tehát túlterhelheted a kimenetet. (De persze tekercsként is számít a terhelhetőség.) Ha sorba kötöd őket, akkor ez nem lesz, viszont osztoznak majd a kimenet feszültségén. (Párhuzamos esetben az aktív erősítő túlmelegedhet, szélsőséges esetben korán el is halálozhat.) ;)


További hátrány lehet, ha különböző az érzékenységük, mert vagy nem tudod rendesen beszabályozni őket, vagy hasznos energiát kell erre elpazarolnod egy passzív alkatrészen (potméteres megoldás) hő formájában.


Én személy szerint a csatornánként szabályozott és erősített megoldást tartom a fentiek miatt a legjobbnak, bár ez többletköltséggel jár.

2013. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hátránya leginkább az , hogy egy 4ohmra méretezett hangváltóra rákötsz két db 4ohmos magas sugárzót, a keresztezési frekvencia felére csökken. pl szólna a magas 4kHz től, így megkapja 2kHz től, ami a magassugárzók tönkremenetelét is jelenti. Na meg 2ohmra terheled az erősítőt a magas tartományban.
2013. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az impedanciás terhelést/viszonyokat tudom.. A frekvenciákkal, meg a teljesítménnyel nem voltam tisztában.


Akkor marad az egy dóm.. :)


Viszont, ha megnézek egy ,,csipogót,, a boltban azon a bekötési rajz, hogy párhuzamosan a középsugárzókkal. Ott mi a helyzet?

2013. jan. 11. 19:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Jah és ott persze hangváltó nélkül. :)


Vissza térve szerintem passzív hangváltó. Bár a hangváltókat annyira nem vágom. :)

2013. jan. 11. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!