Melyik a jobb 3D-s tv?

Figyelt kérdés
Samsung UE40ES6540 vagy Samsung UE40ES6710

2013. febr. 14. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkét TV jó választás az elsőben benne a játék mód ha konzolt is szeretnél rákötni a második típus külön PC csatlakozóval rendelkezik ha monitorként is használni akarod,ezt már neked kell eldöntened.
2013. febr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A 3d technológia csak átmeneti, nem fog kiforrni, sőt kifutóban van. Nem lesznek 3d-s adások, legalábbis a jelenlegi technológiával biztos nem. Semmiképp se ajánlom ezeket a tévéket, minden más szempont azonban nagyon fontos.

Ha majd minden adás/film 3d lesz, akkor negyedeennyibe fognak kerülni a készülékek, vegyél akkor.

Ké alapján dönts, illetve legyen rajta 2-4 hdmi és az usb nem elég, én beszopiztam egy sony tévét usb-vel, ami azonban szinte semmiféle video formátumot nem játszik le. DVD lejátszóval megoldottam, de akkor se az igazi. A képe azonban gyönyörű, tehát nem bosszankodok:)

2013. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanezt mondták nekem kb 45 évvel ezelőtt a színes televízióról. Hiába soroltam fel érveket.

A vita partner azt mondta, hogy a színes televízió nem fog elterjedni mert természet ellenesek a színei és különben is, akinek nincs annyi fantáziája, hogy a fekete-fehér képen el tudja elképzelni a hozzá illő színeket, az beteg ember.


Szerencsére nem lett igaza.

Már akkor a 3D televíziózáson gondolkodtam.


Végre itt van és hihetetlenül látványos. Azóta már 3D fényképező gépet s lehet venni. Már a színes tv terjedésekor arról gondolkodtam, hogy valamiképp egyszer elérhető lesz ez a realisztikus élmény. Pár év múlva, kb 40 évvel ezelőtt már meg volt a térhatású televízió elvének az ötlete a mai módszerek elve szerint. Akkor még technikai akadálya volt, hogy megcsináljuk. A HIKI-ben a folyadék kristályos területet kutató fiatal mérnök (Véghely Tamás) mondta, hogy az akkori folyadék kristályos anyagok még lassúak az általam elmondott (mai aktív) rendszerhez. Azóta távolkeleten létrehozták.


zóta már saját 3D kamera is van aminek a térhatású kijelzője elég kicsi, és szűk szög tartományban mutat mélységet, de nagy képernyőn az a kép is hihetetlenül realisztikus és gyönyörű.


Ráadásul még csak most kezdődik igazán a tv adások HD és 3D változatának elterjedése.


Igaz, addig még több emberöltőt végig kellene élnünk, amíg a képernyőn megjelenő virtuális művésznő bebújik mellénk az ágyba és megérint minket.


Egyelőre még csak nézhetjük a térhatást, de aki csak egyszer él annak azt kell megfogni, ami már ma is elérhető. A 3D megjelenítést nem szabad kihagyni. Egyedülálló élményt jelent.


Igaz, van olyan ember, aki nem érzékeli a térhatást. Ez kóros dolog. Annak tényleg nem kell olyan üzemmódban nézni a tv-t, mint ahogy a vak ember sem igazán tv-zik. Legfeljebb csak hallgathatja.


Akinek viszont egészséges látása és a virtuális befogadó képessége, annak mindig érdemes élni a technika pillanatnyi színvonala által nyújtott lehetőséggel.

2013. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!