Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Nikon 16-35mm VR f/4G ED VR...

A Nikon 16-35mm VR f/4G ED VR jobb annyival mint a Nikon 16-85/F3.5 5.6 AF S DX ED VR, hogy lecseréljem?

Figyelt kérdés

Igazából a 16-85mm lefedi a 16-35mm-t a fix f/4 nyilván jobb,habár a 16-85-öt kb.100e-ért tudnám eladni,a 16-35 pedig használtan 200e körül van.

Szóval a duplája árban(használtan),viszont minőségre nem biztos,hogy annyival jobb.

Nekem inkább a nagylátószögre van szükségem tájfotózáshoz.


2013. febr. 12. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak általánosságban tudom mondani, h a kisebb átfogású optikának kisebb a geometriai torzítása. Ha ez lényeges szempont - pl. tárgyak fotózása reklám célból, repro, műszaki doku, stb. - akkor ez döntő lehet. A másik, h a fix fényerő is egy jó tulajdonság. Nem kell kalkulálni a fényerő vesztéssel, ha kijjebb húzod az optikát. Nem véletlenül kerül 2x annyiba az említett optika.
2013. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem inkább az élesség,rajzolat,szín visszaadás számít. A fényerőt igazából nem biztos,hogy kihasználnám,mivel tájképfotózásnál nem igazán van szükség a nagy rekeszre inkább f9,f11 stb. fotózok.

Portrézni ez nem igazán jó,max még a belső téren tudnám használni.

2013. febr. 13. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem f9-f11-re nem érdemes cserélni. Jól lerekeszelve a rossz optikák sokat javulnak, a jók viszont keveset. Ráadásul a 16-85 nem is rossz.
2013. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizony nem érdemes erősen leszűkített rekesszel dolgozni, mert romlik a felbontás. Ha tájat fotózol (és bármi mást is) a legfontosabb a stabil tartás, amiről egy stabil állvány kell h gondoskodjon. Profi fotósok mindig cipelnek magukkal vmi ilyesmit, ha mást nem, hát egy 1 lábút (mon stand). Sőt, minél nagyobb felbontású gép van az optika mögött, annál inkább igaz az előbbi fejtegetésem. Könnyen meggyőződhetsz róla, ha készítesz fotót uonnan, uarról a témáról állvánnyal és anélkül, majd otthon a képernyőn kérsz 1:1 méretű képet és összehasonlítod a 2 felvételt.
2013. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze állványom az van,most cseréltem le azt is egy 055XPROB-ra. :)
2013. febr. 13. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!