Melyik elem bírja tovább?

Figyelt kérdés
ha egy bicikli sebességmérő elemét kicserélem gomb elemről egy pl duracell elemre,akkor az több ideig fogja bírni?
2013. jan. 30. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegben egyik se fogja sokáig birni. A hideg leszivja.
2013. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
azt tudom,de nem hidegben gondoltam...de van értelme az AA-s elemnek,vagy hamarabb lemerül magától,minthogy a gomb lemerülne?
2013. jan. 30. 15:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt kezdődnek a bajok... Hogy ennyivel sem vagy tisztában de barkácsolsz...

Csak próbálj meg józan paraszti ésszel gondolkodni, ha ugyanaddig bírná a 2 elem akkor szerinted használnának AA-s elemeket? Nem lenne mindenbe jobb a jóval kisebb gombelem?


Minden elemnek, aksinak van egy Ah értéke és egy volt értéke.

A lényeg hogy a V ugyanannyi legyen, akkor kisebb eséllyel fogja kisütni a sebességmérő elektronikáját.


Egy AA-s elem sokszor annyi ideig bírja mint egy gombelem, azonos terhelés mellett.

De ha bicajra akarod használni akkor teljesen értelmetlen dolog ezzel vacakolni, egy normálisabb órában (szóval nem a legolcsóbb kínai, hanem a kicsit drágább kínai)egy 80ft-os gombelem legalább 1 évig bírja...

Egy jó órában meg évekig is. És egy ilyen átalakítás után még a víz/pára is elég könnyen be fog jutni az órába, és szépen eloxidál bent mindent.

2013. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok a dolgokkal és légyszíves nézd meg előtte a kérdést... mert az volt,h érdemes-e vagy felesleges,mert az elem hamarabb tönkre menne magától(önkisülés),minthogy az lemerítse. am kösz!
2013. jan. 30. 17:37
 5/14 anonim ***** válasza:

jójó, de azért ez így egyértelműen nem derül ki a kérdésből.


De a lényeg hogy lényegtelen ez az egész. Jól el van az a gombelemmel is.

2013. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3 voltos lítium gombelem van benne, gondolom CR2032 vagy ilyesmi. Kapacitása kb 220 mAh (általában)

Ha mindenképpen barkácsolni akarsz, akkor AA méretben javaslom a Sonnenschein gyártmányú SL-360 lítium elemet. 2300 mAh kapacitású, csak kis áramfelvételú fogyasztóhoz használható (2mA tartós, 20mA max.). Viszont ezt -55°C-tól +85°C.ig tudja.

Mivel 3,6 voltos, célszerű egy diódát sorbakötni, bár nem hinném hogy zavarná a sebességmérőt a 3 volt helyett a 3,6 volt.


Kicsit pontosítok, most már Tadiran márkanév alatt futnak ezek. Magyarországon a Kapacitás Kft. forgalmazza. Előre szólok hogy nem olcsó.


[link]

2013. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

az igen! :)

egyébként 1,5 voltos L1154F típusú elem van benne. motorba van a sebességmérő, és azért szerettem volna ha nem gomb elem, mert nem kell olyan gyakran cserélni. köszönöm a válaszokat! ezt az elemet megpróbálom megkeresni és lecsökkentem a feszültséget.

2013. jan. 30. 21:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha motorban van, és barkácsolni akarsz, akkor szerintem inkább valami kis kapacitású NiMH akku kéne, és egy töltőáramkör, ami a világítás feszültségéről tölti.

Egyszer kell megépíteni és utána soha többet nincs vele gond. Úgyis csak addig megy akkuról, ameddig stanby állapotban van, nem megy a kijelző, alig fogyaszt. Annyi feszültség mindig lesz az akkuban, hogy a beállításokat megőrizze, ha meg jár a motor, úgyis töltődik...

2013. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
igen ezen gondolkoztam, hogy a saját akkujáról működjön (meg jól is nézne ki ha kulcs elfordítása után visszaszámolna! :) ),de nem tudom stabilizálni a feszültséget hogy 1,4-5 maradjon mert ha nem ennyi, egyszerűen nem működik.
2013. jan. 30. 22:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Na, miért nem ezzel kezdted?

[link]

ez kell neked.

Ilyennel, meg pici ellenállásokkal nagyon precízen és stabilra be lehet állítani a feszt!

2013. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!