Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A nagy kérdés MIÉRT jobb az...

A nagy kérdés MIÉRT jobb az IMAC mint a Pc?

Figyelt kérdés

miért éri meg az embereknek Imacet venni ?


a nagy hype?

vagye estleg mert tényelg erösebb jobb gyorsabb vagy van olyan program amit ne lehetne PC Windows ra leszedni?


bevalom nekem is nagyon tetszik az egész apple stilus de 400 ezer forint egy olyan gép amit 160 ért NYÁRON raktam össze (most kb 120 lenne) és ugyan olyan erös....



2013. jan. 11. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Az összerakott gépeden 4-5 év múlva is ugyan úgy futnak a dolgok, mint most?

A maces cuccoknak egy nagy, tagadhatatlan előnye van: az OSX-et csak rájuk írják. Sokkal könnyebb optimalizálni egy oprendszert, ha nem sokezer alkatrészre kell figyelni, hanem 5-6 komplett gépre. Sokkal kihasználhatóbb az 5-6 gép hardveres előnyei, mert teljesen rájuk szabják az oprendszert.

Ennek az árát persze meg kell fizetni.

2013. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mert nem 400 ezerért kell venni hanem aprón. Még a legújabb modell előtt is pár hónapja az akkori legújabb (2011,es Ivy i5, stb) 270 körül volt. amiből csak az ips monitor ugye vagy 70-80e. És az árát is tartja rendesen.
2013. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hm érdekes :) még válaszokat!
2013. jan. 11. 10:21
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Semmiben nem jobb, pláne, mióta áttértek az Intel platformra. A komoly felhasználói programokat (Office csomagok, Photoshop, stb.) már rég nem optimalizálva, hanem cross platform könyvtárakkal írják, a naptárt meg optimalizálhatod, nem jelent semmit. Már vírusok is vannak rá, hiába zárt platform.


Az egyetlen, ami tényleg jó benne, az a kijelzője. De ugyanúgy tönkremegy az aksi, ami aztán kétszer annyiba kerül, ugyanúgy rossz lehet a memória, vagy a HDD. Több Mac-et is kellett már szervizelni cégben és otthon is, egyáltalán nem látom benne azt a pluszt, amivel többe kerül, mint a csúcskategóriás Dell gépek, vagy ThinkPadek.

2013. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ez durva :o


2szer annyi aj avitás is :S


akkor inkább felvágás nem?

2013. jan. 11. 14:34
 6/13 Multigod97 ***** válasza:
78%
Vannak rá vírusok.. Ja nem egy volt és már az sincs, bocsi. Nem hype. Sokkal felhasznaló barátabb, jobban van opitmalizálva, és a PC áráhoznadj hozzá egy drága monitort is.
2013. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Az F-Secure folyamatosan frissülő listája, amin a legújabb vírusok, kémprogramok, malwarek és egyéb kártevők vannak. Jelen állás szerint az alábbi sorokra szeretném felhívni a figyelmet:

Backdoor:OSX/MacKontrol.A

Backdoor:OSX/Sapbap.A

Backdoor:OSX/Olyx.C

Trojan-Downloader:OSX/Flashback.I

Trojan-Dropper:OSX/Revir.C

Backdoor:OSX/DevilRobber.A

Backdoor:OSX/Tsunami.A


És ez csak egy pár. A Flashback volt a legnagyobb, de koránt sem az egyetlen vírus OS X-re, Mac-re úgy általában már 1996 óta vannak kártevők. Nem véletlen, hogy 2012 nyara óta a hivatalos support is kéri, hogy használjunk víruskeresőt az Apple gépeken.


Ja, és ráadásul ott vannak azok a biztonsági rések, amik a több platformra fejlesztett eszközökön (Java, böngészők) keresztül nyílnak. Ahogy nő az operációs rendszer piaci részesedése, úgy fog nőni a víruslefedettség is.


A monitor tényleg jó.

2013. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Multigod97 ***** válasza:
86%
Hidd el, nekem még egy Mac-es sem mondta, hogy vírusa lett volna :D szóval ez nem valami nagy járvány
2013. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a Maces kártevők nagy része mindig kopogtatós volt, ami átverte egy ál-install képében a usert, nem olyan mint régen az XP volt. A FlashBacket meg van fél éve kivédték egy gyors foltozással, tehát már az se veszélyes. Mondjuk eleve nem volt annyira.

(2,5 éve van Macem, teljesen meg vagyok vele elégedve, tökéletesen segíti a munkám és azelőtt a tanulásom is)

2013. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 5 éve van Mac-em. El nem cserélném másra. Akinek ajánlottam azt mondta először, hogy nem éri meg az árát. Aztán mégis olyat vett, két hét után ennyit mondott: "Imádom!" Azóta valahogy ő sem akar mást. Pedig vett már bőrbevonatú Asus-t is meg egyéb ilyen drága laptopokat, szóval nála a pénz nem volt kérdés sosem.


Most egy másik közös imerősünk is azt akar miután vett egy iPhone-t. Pedig van neki egy android tabletje eddig azt használta főleg meg a PC-jét amikor utazott. Havonta 2-3 alkalommal megy külföldre.

Most már nem viszi a gépét a tabletet azt nem tudom.


Ezt ma mondta nekem. Szóval elég friss élmény.


Több, mint 3 éve használok droidot több telefont is, iPhone-ról váltottam, gyakorlatilag az elsők között vettem droidos telefont. Azóta viszont nagyon kiábrándultam belőlük, pedig több esélyt is adtam nekik, mindig úgy voltam vele, hogy na most még jobbat veszek és hátha, de nem, és most vissza akarok térni az iPhone-iOS párosra. Hamarosan cserélem.

2013. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!