Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szükségem van-e DSLR fényképez...

Szükségem van-e DSLR fényképezőgépre? Vagy elég ha veszek 60. 000 Ft-ig komolyabb zoom tartományba eső gépet? Mit kell figyelembe venni a fényképező gépek vásárlásánal?

Figyelt kérdés
Sűrűn megyek kirándulni (havonta 2x), s ilyenkor használom a gépet, valamint aukciózok (napi szinten) és rengeteg fényképet készítek a termékeimről..(Jelenleg egy olcsó Nikon gépem van - kb 20.000 Ft-os). A lényeg az, hogy a gép sokat lesz használva, mint szobában úgy a szabadban is... Amennyiben valakinek van ajánlata a fényképező gépet illetően - akkor kérem, hogy indokolja is meg.

2013. jan. 7. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a kérdésedet nem úgy kell megválaszolni, ahogy feltetted. Nem azért van szüksége valakinek dslr-re, mert sokat vagy keveset használja.

Azt gondold át, hogy akarsz-e manuálisan állítgatni, akarsz-e objektíveket cserélgetni, akarsz-e sokat rákölteni.

Egy dslr nem áll meg ott, hogy megveszed a vázat meg rá egy objektívet, mert egyre többet akarsz, egyre jobbat (már ha tetszik). Egy kirándulásra vihetsz magaggal telét, széleslátószöget, nem beszélve arról, hogy maga a felszerelés is nehezebb.

Ha a minőségre mész, és ezek a szempontok nem tartanak vissza, akkor vegyél dslr-t, ha mégsem, akkor inkább egy bridge gépet.

Én nem használom sokat, de tükrös gép mellett döntöttem, mert érdekel maga a fotózás. Még ha egy olcsóbb vázat veszel is, egy jó objektív drága, és nem egy kell belőle. És hidd el, nem éred be egy superzoommal (amit nem is ajánlok megvételre), mert előbb-utóbb rájössz, hogy sehol sincs minőségben.

2013. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy bridge gépet javasolnák neked, a komolyabb zoom elfelejtésével.

A jó kép titka az ha az optikai elemeken átjutó fény mennyisége megfelelő legyen.

A nagy zoom pedig ennek az ellensége. Ahogy a látványnak, úgy a fénynek is csak töredéke jut át a lencséken a zoomoláskor. Bár a gyártók igyekeznek ezt a hiányosságot különféle technikai megoldásokkal kompenzálni, azért ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni.

A bridge azért lenne számodra előnyös, mivel nem említetted a fotózás rejtelmeinek kifürkészésére való hajlamod, így olyan gépre van szülséged ami helyetted oldja meg a kép készítésekor felmerülő feladatokat.

A DSLR termékeket és kirándulás eseményeit megörökíteni kissé túllövés a célon. Nem is beszélve arról hogy a használata komolyabb ismeretek nélkül szintén értelmetlen (kb Forma 1 autóval járni a piacra friss halért).

2013. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bridge gépet választottam. Célszerűbb. :))
2013. szept. 5. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól tetted. :)

Én DSLR-t a tavasszal, és már 230.000 Ft-ot költöttem rá.

Maga a gép 100 volt, de rohadt gyenge zoom-mal, ugye az alapobik 18-55mm-esek ált. Vettem telét. Ugye azért vettem új gépet, mert jobb képeket akartam -> a nap zavar -> napellenző a telére. Az is 12.000 volt! Egy műanyagdarab!

2013. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tükrös gép már csak ilyen. Aki nem akar rá költeni, annak felesleges, vagy megragad a kit-objektív szintjén.

230 ezer még nem is sok, én csak egy objektívre költöttem most ennyit. A minőséget meg kell fizetni.

2013. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!