Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Canon 600D-hez hasonló jó...

Canon 600D-hez hasonló jó DSLR-ek?

Figyelt kérdés
Egy jó dslr kamerát keresnék, ami aránylag nem drága, és hasonló a 600d-hez, esetleg kicsivel jobb hasonló árért. A lényeg h 1920-as videókat tudjon, legyen benne ext. mikrofon kimenet, esetleg képstabilizátor, beépített filterek, hasonlók. Találtam ilyet hogy Nikon 5100, de ennek nem volt olyan szép képe, mint a 600d-nek. Ötletek?

2012. dec. 13. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Canon 650D. Direkt videóhoz találták ki, STM objektívekkel követőfókuszt is tud.


Beépített képstabilizátor azt hiszem, csak a Pentax gépekben van, a többi márka az objektívbe teszi. Ez drágább, de jobb megoldás.

2012. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én az elmúlt évben végignéztem és olvastam a létező összes szóba jöhető DSLR-ről szóló leírást és tesztfotókat és nyugodtan mondhatom, hogy a Canon 600D képminőségben jelenleg mindent űberel, beleértve a drágább 60D-t is. A Canonok közül is egyedül csak az 5D Mark III produkál nála jobb képet, de az egy milliós, profi gép. A Nikon pedig még csak meg sem közelíti.

Csak azért nem tértem át a 600D-re, (jelenleg egy öreg bridge-em van) mert mire megvenném az összes szükséges objektívet, közel fél millánál tartanék. :(

Ha általános célokra kell és nem akarsz makrózni, akkor indulásként érdemes EF-S 18-135 IS II-es objektívval venni kitben. Az egy igen korrekt obi.

2013. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ne essünk túlzásokba, egy Nikon D700-nak nyomába sem ér. Nem tudok olyan APS-C-ről, ami versenyképes lenne akár csak a két generációval ezelőtti FF gépekkel, pl. a sima 5D-vel. Ettől még jó gép a 600D, csak a helyén kell kezelni.
2013. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nos, talán rosszul fogalmaztam, a D700 valóban jó gép (sőt szerintem a legjobb a Nikonok közül) de az egy egész más kategóriájú gép. Majdnem ötször annyiba kerül, mint a 600D. Mégis, ha szigorúan a képminőséget nézem, akkor alig van különbség. Ami pedig a Canon 5D-jét illeti, óriásit fejlődött a Mark II óta, nézz utána. Még 6400, sőt 12800 ISO-n is közel zajtalan és tűéles képet lehet vele csinálni. Egyébként az interneten minden fent van (pl. dpreview.com) úgyhogy nem kell magyarázkodnom, miért rajongok az 5D Mark III-ért, vagy hogy miért gondolom képminőség tekintetében messze legjobbnak a 600D-t a kategóriájában és annak környékén.
2013. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mégis, ha szigorúan a képminőséget nézem, akkor alig van különbség."


Köze nincs a 600D-nek a D700-hoz. Most eltekintve a személyes tapasztalataimtól, javaslom nézegetni ezt:

[link]


Az 5D meg tényleg sokat fejlődött, de elsősorban abban, hogy kapott egy használható autofókusz rendszert, és végre két kártyás. A képminőségben a különbség nem sok, ezeket is használtam már. És ismét a 600D a közelében sincs egyiknek sem. Az egy nagyon jó APS-C gép, de ennyi.

2013. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"Köze nincs a 600D-nek a D700-hoz."

Én is ezt mondom, ezért nincs értelme műszakilag összehasonlítani. Pláne úgy, hogy a kérdés feltevője is olcsóbb kategóriájú gépet keresett. Ha pedig a Nikon D5100-est nézem, annak a képminősége valóban közel sem jön a Canon 600D-hez. Már ha a JPG image-et nézem! Nem a RAW-ból kell kiindulni (ami nagyjából azonos) mert az átlagfelhasználó nem RAW-ban használja a gépét.

A lényeg, hogy kizárólag a gépekkel készült képek minőségét néztem. A műszaki tartalom, vagy hogy mit mondanak egy bizonyos chipről a mérések, baromira nem szokott izgatni, csak a kész termék. Konkrétan pedig a gépek által készített JPG image az, ami izgat. Ha valaki állandóan RAW-ban fotóz, alig van különbség a mai gépek között. De az háromszor annyi helyet foglal a kártyán, sokkal tovább tart, míg betöltődik a számítógépen és ha az ember nem pályázatra fotóz, vagy nem akar fotózás után napokat a Photoshop előtt tölteni, kardinális kérdés a gép által produkált JPG image minősége.


Az 5D esetében is a JPG képminőséget néztem. A Mark II. zajosabb volt, mint az átlag, és a képei túl lágyak, már-már homályosak voltak nagy nagyításnál míg a Mark III. egy csoda. Photoshoppal sem tudnék jobbat csinálni a RAW-ból, mint amit a gép saját maga állít elő.


Feltételezve, hogy valóban használtad az 5D-ket, szvsz. mesterséges fénnyel, vagy normális fényviszonyok között használhattad, viszonylag alacsony ISO mellett, azért nem jött ki a különbség. Mivel szerintem a vaku megöli a képet, ezért világéletemben utáltam vakut használni. Ezért van az, hogy n minden gépet, ami a kezembe kerül, 6400 ISO-n, vagy afelett próbálok ki. 6400-on még a RAW image is sokkal tisztább, részletesebb a Mark III. esetében.


Szerintem minden más már csak hitvita.

2013. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Feltételezve, hogy valóban használtad az 5D-ket, szvsz. mesterséges fénnyel, vagy normális fényviszonyok között használhattad, viszonylag alacsony ISO mellett, azért nem jött ki a különbség."


Magas ISO-n, fényszegény környezetben használtam, de mindig csak RAW-ba fotózok. A gépek saját JPEG kompressziója sosem éri utol azt, amit én LightRoomban ki tudok hozni, a JPEG tömörítésből eredő végleges minőségromlásról nem is beszélve. Szerintem JPEG-eket épp ezért nem érdemes összehasonlítani.

2013. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!