Polárszűrős 3D szemüveg használható fényképezőhöz is, mint polárszűrő?
Az a műanyag lencse nagyon gyengeminőségű, hogy arra használd. Persze képet látsz rajta keresztül de elég gyenge lesz az élesség.
Egyébként próbáld ki, csak a szemed elé tenni és úgy nézd (ha majd lesz) a kék égboltot a nap irányára merőlegesen és közben forgasd a szűrőt. A szemüveget a szárai miatt nem lesz egyszerű, de a polarizációs szűrő úgy működik, hogy megfelelően irányba kell fordítani ahhoz, hogy a megfelelő hatást létrehozza. Meg kell próbálni úgy is, hogy a másik irányból nézel át rajta keresztül és úgy forgatod el 90 fokkal.
Ami polarizálja a fényt a környezetben az több (sok) féle dolog lehet. Lakásban pl. egy asztal felületen szekrényen megcsillanó fény, ami pl az ablakból v. egy lámpából érkezik. Ilyenkor a szemből érkező fény, ami laposan éri a felületet, az polarizálódik. Szabadban a tiszta ill. bárányfelhős égbolt azon része, ami merőlegesen áll a nap irányára. A fák csillanó levele, a zöld felületek, azokról szépen leszedi a fakító csillogást (a megfelelő irányba forgatott szűrő). Aztán a víz felület vagy egy autó üveg ablaka.
Szerintem csak az egyik szűrővel foglalkozz. keresd meg a szűrő megfelelő irányát és keresd a természetben a polarizáló dolgokat. Keresd a látványban azt ami a polárszűrő elforgatására változik. Egyszerűen csak nézz körül és úgyis rájössz. Persze lehetőleg ne ilyen borús időben. Tiszta napsütés mellett jön létre ez a hatás.
Egy időben mindig hordtam magammal polarizációs szűrőt és amikor napsütéses idő volt, akkor mindent néztem magam körül, miközben elforgattam a szűrőt oda-vissza.
Amikor oldalról süt a nap, akkor a szemben lévő hegy tetejéről még a párát is eltünteti. Nagyon jó dolog egy polarizációs szűrő a fotózáshoz. Persze nem az a vacak műanyag lap amit a mozikban adnak, viszont gyakorolni a szituációk keresését, tanulni az is jó.
Olcsó polarizációs szűrőt a Soosfotó -nál vehetsz. Ott átmérőtől függően 2000,- től 7000,-ig vannak az árak.
Bal szélén a "fotó" feliratra kattintasz.
A megnyíló menüben a szűrőkre.
Ott kiválasztod a méretet és keresed a polarizációs szűrőt.
Létezik ilyenben lineáris és cirkuláris szűrő.
Egyetlen esetben érdemes cirkuláris szűrőt választani, ha félig áteresztő tükör van a gépben, ami a keresőhöz viszi a képet. Azért mert a félig áteresztő tükör is polarizál és a szűrő síkjával összeveszhet. Vagyis amikopr a szűrő polarizációja éppen olyan irányú, hogy kioltja a tükrön is polarizálódó fényt, akko nem csak alig látod vagy nem is látod a képet de a fénymérő sem látja az optikába jutó fény mennyiségét és hibás lehet az expozíció.
Jó szórakozást! :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!