Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes gépeknél mi az...

Tükörreflexes gépeknél mi az az expó?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok itt arról.Venni szeretnék egy tükörreflexes gépet , de nem értem ez az expós dolgot.Mi ez??Mi függ ettől?Valaki magyarázza el :S

2012. dec. 28. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az újjad remegésétől függ. Mivel az expó az az exponálást jelenti, azaz mikor elkészítesz egy képet. De ez minden gépnél így van, nem csak tükrösnél :)
2012. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó és az expó szám?:O Ha túl sok lesz egy tükörreflexesbe akkor mi baja lehet?:o
2012. dec. 28. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Add ősze a kettőt... hány éves vagy? Olyan alap dolgok ezek pedig... expo szám hogy hány képet csináltak a géppel... mivel sok benne a mozgó alkatrész, a tükör mechanika, zárszerkezet egy idő után meghal és cserélni kell benne. Minél komolyabb gép annál többet bír. Általában a sima gép 50e-t megy el. Ez lehet kicsit kevesebb is, de több is, ez csak átlag.

A neten sok mindenre rátalálsz, olvasgasd.

2012. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen de ahogy a neten leírják úgy nem értem.És gondoltam valaki segít itt nekem.Csak arra voltam kíváncsi,hogy akkor elromlik-e a gép,mert ilyen dolgokhoz nem értek.És ,hogyan tudja megnézni az ember,hogy hány expó van a gépbe?
2012. dec. 28. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:

camera kft-ben kiolvassák pár ezer ft-ért. Ha elromlik a zárszerkezet, kicserélhető és akkor megint lehet fotózni vele.

Mennyiért szeretnél tükrös gépet? obival. Valamint mit fotóznál vele leginkább?

Használtan is érdemes és gondolom azért is érdekel ez, mert használtan szeretnél vásárolni, ugye? Én 30D-t vettem fél éve és nyugodtan merem ajánlani, illetve a használt gép vételét is, korábban bridge gépemet is használtan vettem és annak is kutya baja volt.

2012. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Újat szeretnék venni:) Csak gyűjtögetek magamnak pénzt...mivel 16éves vagyok és nem lenne túl jó,hogyha egy éven belül bekrepálna.Amikben gondolkodtam: Nikon D3100 ,Nikon D5100 és Canon 1100D :) Az objektívekhez nem értek..Valami alap obival fogom megvenni nem tudom azzal sokra fogok-e menni..de objektívre tuti nem lesz pénzem :/
2012. dec. 29. 02:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ezaz, megveszed alap obival azt azzal sokra nem mész. Vehetnél mondjuk egy Canon 350D-t 30-35e ft.ért szebb fajtát, aztán ahhoz is egy 18-55mm IS II-es obit használtan 21e körül (én is annyiért vettem) aztán vagy egy telét, vagy egy ffix 50mm-es obit... akármit, mert eddig kb 50-55e körül tartunk. Ha kevés a pénzed inkább ilyenben gondolkozz.

Én egy használt 30D-t vettem fél éve, és kutya baja, sehol semmi karc, mint ha új lenne... Nyugodtan te is vegyél gépet, nem fog 1 év múlva bekrepálni, de azért le kell tesztelni vásárláskor. Első gépem egy bridge volt 50e ért vettem már jó 3 éve, és még ma is hibátlanul működik, sose volt semmi gondja... :) pedig aztán kapott tőlem eleget.

Kitobim is szuperuul működik, semmi baja, meg a többi obim ami mind használt egytől egyig, semmi baja... Szóval nyugodtan vegyél használt gépet, ne költsd el egyből a pénzed egy alap alap alap gépre... amiért elkérnek 100e ft-ot és csak egy kitobit vehetsz mellé, amivel jobban csak tájazni lehet, meg amire jobban a nagylátó szükséges.

De mivel elég kezdő vagy, a fogalmakban is, nagyon nem ajánlom egy új gép vételét, még meg kell tanulnod a rekesz, ISO és a záridő fogalmát, hogy hogy viszonyulnak egymáshoz, komponálni is meg kell tanulni, aztán az utómunkáról se feledkezzünk meg... és egy olyan régi gép is mindent tud ami neked kellhet. Én is azért vettem használtat, mert sokkal minőségibb a 30D mint a 1100D...

Sorozatban, keresőben, váz anyagában, váz nagyságában, 2 tárcsa... Szóval nevetséges, hogy mennyire jobb gépeket lehet kapni sokkal olcsóbban :D

2012. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem.A beállításokkal már régebb óta ismerkedek :) PhotoShopozni is már 3éve tudok.Retusálni,actiont használni,pattanást eltüntetni stb..szóval ..:)
2012. dec. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!