Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igaz hogy a tükörreflexes...

Igaz hogy a tükörreflexes gépeknél 50-100 ezer kép után romlik a a minőség?

Figyelt kérdés
most vettem nemrég egy sony alpha 200 as tükörreflexes fényképezőgépet és azt hallottam a tükörreflexes gépeknél 50-100 ezer kép után, már nem olyan mit régen és romlik a képek minősége.
2008. dec. 31. 15:27
 1/1 anonim válasza:

Ez az 50-100ezer kép dolog a tükör mechanizmusára szokott vonatkozni. A mechanizmus feladata, hogy felcsapja a tükröt, amikor készül a kép, tehát a kép minőségéhez nincs köze. Viszont ha elromlik a mechanizmus, nem tudsz a géppel fényképezni.


Maga a kép készítése a filmmel vagy esetedben a képrögzítő szenzorral történik. A filmet úgyis folyton cserélni kell, a szenzor pedig szerintem sokkal többet kibír, mint 100ezer, előbb hal be a mechanizmus vagy valami más. Hacsak nem valami gyártási hibás, de akkor már előbb kijön a hiba.


A tükörmechanika cseréje azt hiszem, olyan 20-40ezer között szokott lenni, de én még sosem csináltam, úh. ez nem pontos info.

2008. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!