Mi a véleményetek az LG 37ls5600 led tv röl? Akinek már van az ls5600 tapasztalata annak mi a véleménye milyen a képe meg a médialejátszója meg hasonlók. Vagy milyen márkát vagy tipust ajánlatok max 140eft é 37"ami jobb lenne ennél?
Ha nem 3D-ben használod, akkor nincs vele baj.
Viszont 3D megjelenítéshez használatos szemüveggel azonnal felére esik a felbontása, a működés elvéből adódóan. Ez még önmagában talán nem is lenne zavaró, mert csak a függőleges felbontás (függőleges részletesség) esik vissza a felére. Vízszintesen még meg is maradna a részletesség, ha a 3D szemüveg felvételekor nem jelentkezne a képernyőn egy sűrű vízszintes csíkozottság, ami nagyon zavaró. Bemutató terembe meg kell nézni és a látvány magáért "sírdogál".
Ezt azzal lehet kiküszöbölni, hogy kétszer olyan távolra kell menni a képernyőtől, mint ahonnan a teljes HD képet még élvezni lehetne minden részletében. Akkor viszont már nem lesz Full Hd a képernyő részletessége.
Az aktív megjelenítőnél közelről is megmarad a teljes felbontás, így annál még 3D-ben is minden legkisebb részletet láthatunk, amit lesugároz a műsorszóró.
Az optimális nézési távolságokról itt lehet találni infót:
A képernő méret táblázatot érdemes áttanulmányozni, ha tényleg ki akarod használni a nagy felbontás adta előnyöket, viszont passzív LD rendszernál, legalább annak a kétszeresére kell eltávolodni, hogy a sűrű vízszintes csíkozottság ne látsszon, de ez csak 3D üzembe igaz, amikor felveszed a hozzá való szemüveget.
Anélkül, sík képernyőn, teljesen hibátlan a FULL HD megjelenítés is.
Milyen tajánlok, Szerintem Samsung.
A méretnél érdemes figyelembe venni az optimális nézési távolságot is.
Pl. a 102 cm-es átlónál a teljes felbontású műsor minden részlete csak akkor látható, ha 1 méter 55 centiméterre ülsz a képernyőtől.
Ennél kisebb képernyőnél már annyira bele kll bújni a képernyőbe, hogy az már kényelmetlen. Ha meg jóval távolabbról nézed, ahhoz kár full hd tv-t venni, mert a hagyományos régi műsor minőséget látod úgyis.
Mi köze van az LG ls5600 nak a 3D hez?
Még egyet kinéztem Philips 37pfl4007 erröl mi a véleményetek jobb az LG nél?
Gondolom, ha valaki ma vesz HD tv-t akkor a pár év múlva egyre inkább elterjedő 3D fimek nézéséhez is veszi.
Ez egy lehetőség, ami benne van a mai tv-k jelentős részében és szükség szerint ki-be lehet kapcsolni.
Amelyiken nincs 3D lehetőség, ott soha nem is lesz, még ha később kiderül, hogy "hű de nagy hülyeséget csináltunk..".
Azért nem érdemes néhány év múlva másik tv-t venni mert régebben nem gondoltuk, hogy annyira beindul a komolyabb 3D tartalom (mint az rövidesen fog). Erre érdemes már most felkészülni, nehogy kimaradjunk a jóból.
Még annyi a köze (ha a lehetőséget választod), hogy az LG gyengébb 3D rendszert használ. Szerintem a térhatású megjelenítés lehetősége ma már alap, ha új tv-re beruházunk. Az LG viszont csak felére csökkentett felbontásban képes megjeleníteni a térhatású felbontást.
Még annyi előnyt ad pluszban ha 3D-re elő van készítve, (tehát egy katt és egy szemüveg és 3D) azoknak hagyományos megjelenítése is jobb, de az LG-nél fele lesz a részletesség. Abban viszont biztos vagyok, hogy előbb vagy utóbb rá jön mindenki, hogy a 3D megjelenítés hiányzik.
..ha csak nem sérült látású az illető.
Annak tényleg mindegy.
Még valami eszembe jutott...
Ha eddig még nem gondoltál a 3D-re, szerintem annyit mindenképp megér, hogy valamelyik pláza bemutató tv falánál érdemes megnézni. Érdemes felvenni a hozzá való szemüveget, hogy néz ki a kép 3D-ben. Aztán már könnyen el tudod dönteni, hogy kell-e az valaha is amit ott látsz. Szerintem fog tetszeni.
Egyébként ha egy kicsit bele feledkezel a demó bemutató anyagba, akkor könnyen érhet olyan meglepetés, hogy a képből feléd repülő ..akármi elől félrehúzod a fejed. Velem is megtörtént, pedig számítottam a látványra. :-))
A teljes felbontású képet másfél-két méterről érdemes nézni, ahonnan éppen eltűnnek a képernyőt alkotó elemi kép pontok. Ha rá szánod magad és elmész megnézni, akkor arról lehet megismerni a 3D-re kapcsolt tv-t, hogy szemüveg nélkül kettő képet látsz egymáson kicsit eltolva, mintha szellemkép lenne. A szemüveget felvéve az egyesül és meg nyílik a valóságos tér érzése. Az aktív szemüveg tetején van egy kicsi tégla alakú gomb, amivel ki-be lehet kapcsolni, ha netán éppen kikapcsolták volna.
Csak egyszer kell megnézni, hihetzetlenül frenetikus a hatás.
Igaz, ma még nem igazán bőséges a 3D műsor kínálat, de ez hamarosan változik és térhatású filmek dömpingje özönli ez a majdani digitális műsorszórókat és a mozikat is.
Ha bele gondolunk, a digitális átállás következő lépése is csak nemsokára kezdődik ami a régi analóg adások megszűnését jelenti. Ezzel válik lehetővé a 3D elterjedése. Szóval ez az út, ez a választás most a jövőbe vezet.
Arra kérlek, ne neheztelj a győzködésem miatt, de tudom és látom, hogy ez a jövő. Aki még nem vett 3D képes tv-t az rövidesen fog venni, mert rövidesen a csapból is a 3D "fog folyni".
Ha már feltetted a kérdést és megadtad a válasz lehetőségét, nem szeretném, hogy az itt leírt dolgok figyelembe vétele nélkül dönts.
Így is úgy fogsz dönteni ahogy neked jónak látszik, de legalább meg van az az infó, amire esetleg csak az gondol, aki többet foglalkozott a témával. Már vagy 40-45 éve, tízenéves koromtól foglalkozom a 3D fotó és egyszerűbb térhatású rajzok nézésével és a 3D megjelenítés módszereivel, amihez nem is kell feltétlenül segédeszköz (de ez más téma).
Még kb 39 évvel ezelőtt, amikor megismertem a televízió képalkotásának elvét és olvastam egy régi szakújságban (rádótechnikában) a folyadék kristály működési elvéről, akkor jöttek elő nálam ilyen térhatású megjelenítéshez használatos ötletek, módszerek, amivel akkor el is mentem a kutató intézetbe.
Így utólag kiderült, hogy éppen ezek az elvek működnek a mai 3D televízióknál. Akkor még nem volt megfelelő sebességgel kapcsolni képes folyadék kristály ahhoz, hogy ilyent létrehozzunk (a HIradástechnikai KutatóIntézetben, amikor mentem az ötletemmel).
Lehet, hogy ezért vagyok kissé elfogult a térhatással kapcsolatban mert egy kicsit az én ötletem is benne van, hiszen erre mind rájöttem alapjaiban. Sőt már akkor megsejtettem az egész televízió rendszer olyan szintű átszervezését, amihez minden eddigi készüléket és az adó berendezést le kell majd egyszer cserélni, hogy nagyobb felbontású térhatású képet nézhessünk majd rajta. Azt viszont már akkor sejtettem, hogy az nem a közeljövőben lesz. Azóta eltelt kb 40 év. Mostanra "eljött az egyszer".
Nekem tényleg semmi érdekem, hogy meggyőzzelek de ha esetleg veszed a fáradságot és megnézed valahol a 3D demó anyagot, a látvány önmagáért beszél. Szerintem annyit mindenképp megér, hogy egyszer megnézd.
A mostani térhatású filmek nagy része még nem tökéletes, de ez még fejlődni fog ahogy vetélkedni fognak egymással a film gyártók a nézők kegyeiért, mert a jobb minőség és a minél látványosabb hatás, verseny helyzetet és pénzt jelent nekik, hogy az ő filmjeiket nézze mindenki. Ehhez viszont a legjobbra kell majd törekedni.
Sokan mondják, a mai 3D filmek nem igazán jók. Eddig alig készült jó 3D film. Most kezd elterjedni az erre alkalmas televízió kereskedelme, amire érdemes filmeket készíteni. De hiszen még most indul ez a a verseny a film gyártóknál is!
Szerintem ha egyszer megnézel egy igazán jól beállított térhatású megjelenítést, utána úgysem tudsz lemondani róla. :-)
Köszönöm a türelmed.
És erröl a 3d tv röl mi a véleményed?LG 37lm620s ez jó 3d tv.
Ez a tv is sajnos lecsökkenti felére a felbontást, amikor felveszed a hozzá adott szemüveget. Egyébként nem lenne rossz ha csak sík képet néznél rajta, viszont néhány év múlva biztosan hiányozni fog a jó 3D.
Egyébként ha megfigyelted, a leírásban kiváló a marketing szöveg, amivel megpróbálják felmagasztalni az LG tv tulajdonságait és a sorok között fél szavakkal utalva az aktív rendszerre, azt igyekeznek olyan negatív tulajdonságokkal felruházni, amiről már olvastam egyes fórumokon, különböző emberektől, de még sohasem tapasztaltam a valóságban. Egyesek szoktak emlegetni villogást és áthallást a két szem csatorna között.
Szerintem olvashatták az LG, konkurenciát lejáratni igyekvő destruktív reklám szövegeit és azt ismételgetik itt-ott.
Az LG agyon reklámozza a saját rendszerét, jobban, mint ami valóban igaz belőle. Vannak féligazságok, de azok között nyilván nem említik meg a 3D-s módban jelentkező hibákat.
Pl itt írják:
"KÉNYELMES 3D SZEMÜVEGEK"
Az aktív szemüvegek is könnyű és vékony dolgok ma már.
"VILLÓDZÁSMENTES 3D"
Az kb annyira villog (nem láthatóan), mint a hagyományos film szalagról vetítővel kivetített mozi filmeknél megszoktuk.
Arról szerintem soha senkinek eszébe sem jutott, hogy az villog, mert a szemünk nem képes érzékelni azt a sebességű villogást. A televízió annál sokkal gyorsabban "villog", nem is beszélve, hogy a régi képcsöves tv hogy villogott! Ezt a réginél jóval gyorsabb kép oldal váltást képtelenség észlelni, illetve az képtelenség, hogy bárkit zavarjon, mert a szem biofizikai működése nem teszi lehetővé észlelni azt a sebességet.
Viszont ez a fizikai elv, hogy egyszer az egyik szem látja a neki szánt teljes felbontású képet, azután a másik a másik szemhez tartozót, olyan sebességgel váltogatva, amit teljesen folyamatosnak látunk.
Ha csak azt vesszük példának, hogy az éjszakai közterület világítás is hasonlóan villog, akkor érthető, hogy miért természetes és folyamatos érzetű egy megszaggatott fényhatás.
A filmes mozinál is minden egyes kép kocka továbbításakor eltakarja a fény útját egy erre a célra készült eszköz.
Akkor a filmes mozi nézése is zavarna, ha ez igaz lenne.
Az LG és a Samsung tv gyártói között igen komoly viták vannak éppen emiatt. Egyébként az sem véletlen, hogy az aktívot nem kell ekkora lefutott körökkel reklámozni. Elég ha valaki megnézi mindkét rendszert szemüveggel. A látvány 1,5-2,5 méterről önmagáért beszél. Távolabbról már úgysem látszik sem a hiba, sem a kép nagy felbontásban gazdag részletei.
Érdekes, hogy egy előadáson a Samsung egyik mérnöke vagy igazgatója (olvastam valahol) olyan hatalmas dühbe jött az LG hiányos rendszerét illetően, hogy egyszerűen lehülyézte az LG mérnökeit (nem is egészen ok nélkül) és per is lett belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!