Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kis segítség hangfalbekötéshez?

Msebi06 kérdése:

Kis segítség hangfalbekötéshez?

Figyelt kérdés
Kocsiból behoztam télre a 2 mélyládát meg az erősítőt (mind 4 ohmos). Van egy stereo 8ohmos erősítőm, arra hogy kössem a 2 mélyládát, hogy a erősítőnek ne legyen baja? Esetleg lehetne a kocsis 4ohmos erősítőre is kötni, csak ott azt nem vágom, hogy kocsiba ilyen brutális vastag kábel kell, nekem meg vannak fönt adapterek (12v-hoz), de kb ilyen telefontöltő vastagságú a kábele, gondolom az nem jó hozzá.

2012. dec. 13. 10:28
 1/6 Karesz6969 ***** válasza:

Nem írod, hogy a 8 Ohmos erősítőd milyen típusú.


Papírforma szerint nem kötheted rá a 4 Ohmos hangfalat csatornánként egyet-egyet mert meghibásodhat, hacsak nem 4-8 Ohmos a terhelő impedancia fogadása. Ez a rajzából vagy a leírásból derülne ki.


Amennyiben fix 8 Ohm akkor csak sorban kötheted rá a 2db 4 Ohmost de így csak 1 csatornán lesznek hangfalak.


A kocsiban valószínűleg a tápkábelekre gondolsz azok a vastagok de az is lehet, hogy neked 2x1,5mm2 keresztmetszetűvel kötötték ami nem baj. A hangszóróid bekötéséhez jó kisebb átmérőjű kábel is de ha megírtad volna a teljesítményét jobban meg lehetne mondani mi kell neki.


Azért nehéz így tanácsot adni mert csak némi számadat birtokában nem teljes a kép.

2012. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen kocsiba a tápkábel, és a mínusz vastag. 2x370w-os az erősítő, és 2db 1200w-os mélyládát hajt. (persze az rms kisebb, nem 1200-at szól, csak nem tudom pontosan mennyi, 300 körül van az is). Van itthon egy 12vos adapterem, rákötöttem a kocsi erősítőjére, és max teljesítményen se volt semmi baj sok idő után, pedig rohadt vékony a kábel, akkor kocsinál mér kell vastag? Ezt nem értem.


Még erre voltam kíváncsi, hogy akkor sorba kötve jó lenne-e a 2 mélyláda a 8ohm-os erősítőmre. Amúgy egy Videoton 2x80 w-os 8ohm-os erősítőm van szobába.


Pontosan sorba kötni hogy kell? Melyik kábelt hova?

2012. dec. 16. 09:19
 3/6 Karesz6969 ***** válasza:

Igen, sorba kötve jó mert annak az eredője pont 8 Ohm.

A vastag kábel meg azért kell, hogy ne melegedjen - mert teljes kivezérlés közelében amperek folynak rajta - és ezáltal ne ellenállásként működjön a tápkábeled az akkumulátor felé.

A jelenlegi amiről szobában hajtod tápnak a vékony vezetéke mint írod az nem a hálózati oldalon van véletlen?

Mert ott lehet vékony, de a 12V-os kimenőnél kétlem ha megküldöd a végfokot, egy "vékony" vezetéken hogy az ne melegedne.


Az egy másik kérdés, hogy a meddő teljesítmény - amit a végfok hővé alakít működése közben - a hűtőbordán távozik, de akkor sem jó túl vékony tápfesz hozzávezetést alkalmazni az erősítő irányéban és jó ha van legalább a + oldalba egy bizti.

2012. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Karesz6969 ***** válasza:

Lemaradt egy válaszom amit kérdezel.


Sorba úgy kötöd, hogy az egyik láda + kivezetését rákötöd a másik láda - kivezetésére és a fenn maradó (+-) kivezetést kötöd az erősítő megfelelő (+-) kimeneteire.

Így a terhelés megfelelő lesz az erősítőd számára 1 csatornán.

2012. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát az adapter olyan, hogy rögtön megy bele a 220ba aztán onnan csak 2 vékony vezeték jön ki. Akkor azt hanyagolom, lehet egy idő után baja lenne. Rákötöm így ahogy írtad a 8ohmos erősítőre és rendben vagyunk.


Kössz a segítséget, ment a zöld.


Még 1 kérdés, már csak érdekesség képen, hogy a párhuzamba kötés, az olyan, hogy erősítőből kivezetek 1-1 + és - vezetéket és minden hangfal +-t kötöm a +ra -át pedig a mínuszra?

2012. dec. 16. 14:11
 6/6 Karesz6969 ***** válasza:
Igen ha párhuzamosan kötöd akkor a polaritásokat egybe (+-) és az így polaritás helyesen egybe kötött rész megy az erősítő +- ba. De ez ugye csak 1 csatorna a másik csatornát ugyan így kell.
2012. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!