Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Yamaha A500 erősítőben a...

Yamaha A500 erősítőben a Matsushita JD2aD-DC24V nevű relét hol lehet kapni vagy mire lehet cserélni?

Figyelt kérdés

#Yamaha #relé #matsushita
2012. dec. 2. 16:35
 1/10 Karesz6969 ***** válasza:

Ez így elég kevés, mindössze annyit lehet tudni, hogy a relé amit keresel DC24V-os.


1. Tekercsellenállás?

2. Munka ill. álló érintkezők darabszáma?

3. Hány A-os, nem utolsó sorban?

2012. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Karesz6969 ***** válasza:

Egyébként itt találsz hasonlóakat:


[link]

2012. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
huha...ezeket hol tudom megnézni? :D kiszedni nem szeretném az erősítőből amíg nincs kéznél egy másik helyette...lehet nem is az a gond csak arra gyanakodok...sajnos eléggé alapok az ismereteim
2012. dec. 2. 20:08
 4/10 Karesz6969 ***** válasza:

Ha esetleg van az alábbi linken találhatónál jobb kapcsolási rajzod azt linkeld már be és akkor megnézem hátha pontosan meg tudom mondani hol keresd.


[link]


Egyébként miből gondolod, hogy a relé a bibi?

2012. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez van csak nekem is. Le fel kapcsolgat állandóan minden előjel nélkül...mostmár ha 10 másodpercet megy egyszerre az erősítő az csoda.
2012. dec. 3. 19:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Először azt hittem túlmelegszik de hidegen is lekapcsol.
2012. dec. 3. 19:27
 7/10 Karesz6969 ***** válasza:

Próbáld meg egyenként levenni a hangfalakat...először az egyiket, majd ha megint lekapcsol akkor a másikat de az egyiket kösd vissza amit levettél.

Ha valamelyik hangfallal sokáig bírja, értelem szerűen a másik hangfalad keresztváltója zárlatosodott be, ha egyik variációban sem lenne jó - vagyis akár melyiket is veszed le leold a relé - akkor tápköri problémára gondolok.

Persze lehet, hogy "egypanelos" koppanásgátló van benne és az szarakszik.

2012. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ugyanúgy lekapcsol ha kihúzom az egyik hangfalat :\ erősítő védelmét ha valahogy kitudom szedni (amire nem látok sok esélyt de hátha..) az nem valami egészséges ugye?
2012. dec. 4. 22:07
 9/10 Karesz6969 ***** válasza:
Nem mert a védelemnek pont az a dolga, hogy pl. DC ne kerüljön ki a hangfalakra aztán bekapcsolási késleltetés is "tőle" függ...ebben lehet a hiba. De nem okvetlenül a relé, hanem a vezérlő elektronika valamelyik aktív vagy passzív eleme. Ezt már le kell mérni, találomra nem lehet megmondani.
2012. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sejtettem..akkor ezt nem fogom tudni megcsinálni mert nincsenek meg a műszereim hozzá itthon
2012. dec. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!