Valaki aki ért az autós erősítőkhöz kérem segítsen?

Figyelt kérdés

Van nekem egy Intersonic mx250 autó erősítőm de nincs hozzá semmim valaki tudna segíteni hogy hogy kell bekötni??


Előre is köszönöm!!!



#autó #erősítő #HiFi #Intersonic #mx210
2012. okt. 15. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ezt a márkát speciel pont nem ismerem. Ha tudnál feltenni normális minőségű képet a csatlakozókról és az erőlködőről, akkor megtudom mondani. :)
2012. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ami biztos, hogy lesz rajta egy +12V bemenet, ezt általában +12V-vel jelölik, sorkapocsba kell kötni. A test szintén sorkapcsos, GND-vel szokás jelölni.


Ha két csatornás, akkor kell legyen még 4 sorkapocs. Ide megy a két hangszóró, L + és -, R + és -. Általában még van egy kapcsoló jel, ide a fejegységről megy egy 12v-s jel, ami csak akkor van jelen, ha be van kapcsolva a fejegység. Ez REM, vagy RMT. Ha küldöd a képet, akkor konkretizálunk :)

2012. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ha két csatornás, akkor van két rca harangcsatlakozó a bemenetnek.
2012. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindent. Hogy lehez ide képet feltenni? :-)
2012. okt. 15. 21:15
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]


Ugyan ez van nekem annyi hogy jobb oldalt a power meg protektion világítás melletti kapcsoló az nincs nekem meg itt a hátuljáról is kép:


[link]


Annyi hogy jobb oldalt nekem egy müanyag szabvány csatlakozó van de sajnos nekem nincs meg a másik csati része ezért bekötni se lessz könnyű.

2012. okt. 15. 21:28
 6/19 anonim ***** válasza:

Képfeltöltés.hu-ra tedd fel a képet. Lehet hogy szabvány csatlakozó, az is kiderül :)


A +12V egyértelmű, a GND megy a testre, az RMT pedig egy kapcsolt 12V, a fejegységnek kell lennie ilyen kimenetnek, ahol bekapcsol állapotban jelen van. A két sorban lévő csokiszorítók közül az alsók a kimenetek a hangszórókra. -L+ a bal oldal, -R+ pedig a jobb oldal. Értelemszerűen, - hangszóró -, + hangszóró +.


( A felső sor szorítóban nem vagyok biztos, de az szerintem a nagy szintű bemenet, ahova a fejegység hangszórókimenetét kell kötni. Ez nem biztos, egyelőre hagyjuk :) )


A két RCA harangcsatlakozó a vonalszintű bemenet, a fejegységen található ilyen kimenet, vagy RCA csatlakozó formájában, vagy pedig MINI ISO csatlakozón. Ehhez mini ISO-RCA átalakító kell. Ha ezeket, amit biztosra írtam, bekötöd, a kapcsolót Stereo állásba pöccinted, akkor működni is fog. Majd megnézem holnap, van-e hozzá leírás, és akkor többet tudok mondani, de így is már működni fog :)

2012. okt. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, jó érzés hogy ilyen segítőkész valaki :-) köszi még 1 szer.

Még annyiban tudsz segíteni h milyen mélynyomót ajánlanál hozzá? Mert csak egy mélyládát szeretnék vele működtetni.

2012. okt. 15. 21:49
 8/19 anonim ***** válasza:

Utána kell nézni az erősítőnek, úgy látom, hogy subhoz mintha hídba lehetne kapcsolni. Alaposan fotózd majd körbe :) Subra kapcsolva a vágási frekvenciát is be lehet állítani, csak abban nem vagyok biztos, hogy hova kell csatlakoztatni a mély ládát. A hangszórókimenetre, az biztos, csak hogy melyik kettőre, az nem.


Alapból nagyobb legyen a teljesítménye, mint az erősítőnek. Így nem fogja szétrázni az erősítő, ha odatekered. Mindenképp jó, ha 90db felett van az érzékenysége, azonos teljesítményről sokkal jobban szól (minél több, annál jobb). Sokan megelégedéssel használják a DLD500+ ládát. Megfizethető ára van, és elég jól szól.

2012. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi, amibt tudom körbe fotózom és feltestem.

Amm igen valami olyan láda kéne amit nem tudna kiütni az erősítő.

Van nekem egy teljes leírÁsom csak az a baj hogy német és nem értem ha ez segít valamit.

2012. okt. 15. 22:22
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor azt ha egy tárhelyre feltudnád tenni, vagy ha papír alapú, akkor szkennelve/olvashatón fotózva a képeket képfeltöltésre, akkor átfutom, az nem baj hogy német :)
2012. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!