Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőt vegyek?...

Milyen fényképezőt vegyek? ár:~70e

Figyelt kérdés

Az össz értéke az egész szettnek, ne legyen több mint 80e forint (vagy csak akkor, ha nagyon kiemelkedő a különbség a drágább javára)


Feltételek: tükörreflexes, gyors képfeldolgozás (mentés), raw mód, és full manuális beállítások (iso, rekesz, záridő).

A megapixelháborúba nem vagyok érdekelt, ezért 8Mp körül már bőven elég. :)


Jah és az objektívet is számoljuk bele, amit kinéztem (tudásilag) az egy 50mm f1.8 as (olcsó, és nagy fényerejű)

a géphez adjuk hozzá az obi árát is, és így se haladja meg a 80.000 forintot.


Mit vegyek?



2012. okt. 4. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Canon 350D/400D + canon 50m f1,8 II
2012. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs 50mm akart az lenni nem 50 méter :D
2012. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:D gondoltam :D és a 30d vel kapcsolatban mi a véleményed? :)
2012. okt. 5. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan vázam van ( én voltam az első kettő ) de af-es obival nem jössz ki ennyiből :S vagy ha igen akkor eléggé leharcolt gép lesz. Én a nyáron vettem, de megfogtam vele az isten lábát, 90e ért vettem, sokan hülének nézhetnek, de a fickó azért vette meg mert olcsón volt hozzá kitben egy makróobi (ilyenről nem is halottam, de tényleg) aztán volt egy másik gépe amit használt egy Canon 5D meg egy régi 10D amit előtte használt, a 30D-t csak kipróbálta és betette a szekrénybe.. szóval egy bejáratos még párezer expos 30D-m van :) mint ha új lenne, egy karc se vlt rajta se semmi, végig dobozába... nagyon jól jártam vele. De 20D-t is vehetsz nem sokkal különbözik a kettő, de 20-al olcsóbb. (egyik havernak is olyanja van és imádja) Csak a kisebb lcd miatt megfontolandó. Mondjuk én is manuál obival használom inkább, mert sokkal olcsóbb mint az af-es... :) jó játszani és jó dofja van. Meg egy kit obit vettem hozzá IS II-t olcsón az is pengén rajzol ezen a vázon nyitva is. Nem kell olyan sok megapixel mint a mai vázakban és a gép is könnyebben viseli utómunka során.
2012. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azért a 20, és 30 közt van más különbség is, mint csak az lcd, ezért is "nem merek" lejjebb menni a számokban. :P

és autofocust nem használnék soha, de nem tudom, hogy m42 es régi obikkal vajon a focus érzékelő megy-e?


(mert nem kell nekem az autofocus motorja, csak a kijelzőn mutassa, hogy hol éles. :P)


és azért kérdeztem a 30d-t, mert masszívabb, strapabíróbb, és azért nem utolsó sorban 100.000 expóra gyártva... (a műanyag vázak azért biztos nem bírnak ennyit.)

2012. okt. 6. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, van visszajelzés. Hát jó te tudod, elég sokat adnak el belőle, szóval nem nehéz találni. Sok sikert hozzá :)
2012. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. okt. 6. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!