Mit tudtok a VORTEX markarol?

Figyelt kérdés
megbizhatoak, tartosak stb peldaul egy tv eseteben jo valasztas lenne?

2012. szept. 29. 18:48
 1/5 bulldózer55 válasza:
55%

Üdv!

Na akkor válaszolok, hogy én mit tudok erről a márkáról.


Nemrég vásároltam egy Vortex 17coll(44 cm) Színes CRT síkképcsöves televíziót(V17N-V9),20 rúgó körül.Nos, mondanám hogy mik a gondok vele kapcsolatban, mert akad néhány!


1.A használati utasítást rögtön dobhatod is ki a kukába, mert semmi köze nincs se a TV-hez se a távirányítóhoz. A TV-ben teljesen más a menü mint amit írnak, a távirányítóban sokkal kevesebb a gomb mint amennyi funkciót ígér a kézikönyv.


2. A TV menüje hitvány, silány, gagyi, és akkor még finoman fogalmaztam. Beleraktak mindenféle b@romságot : lottószámgenerátor, naptár, tetrisz játék stb., de például nincs a menüben zoom állítási lehetőség (4:3-16:9) a távirányítón is hiányzik(a kézikönyv szerint van rajta), tehát a kép vagy széles amikor nem kéne vagy 4.3-as amikor az nem jó.


3. A TV a csatornamozgatási lehetősége is hagy némi kívánnivalót maga után (14-éves régi TV-n is alap dolog ! ), tehát ha van egy csatornád a 15-ön meg egy a 52-en és szeretnéd egymás mellé rakni (pl.14-15),akkor 52-öt benyomod 14-re ok megcsinálja, de az eredeti 14-et meg elrakja 52-re!!!!Rémálom, ez hihetetlen.....tehát egyszerűen nem tudsz magadnak beállítani egy sorrendet , mert kicseréli a mellette lévőt nem pedig arrébb tolja mint kellene.Egy megoldás van csak egyenként beállítani a csatornákat( itt nálunk kb.50 )abban a sorrendben ahogy szeretnéd, és remélni hogy szolgáltató nem módosítgatja majd.Az meg abszurdum hogy ugy nézzek TV-t hogy egyik kedvencem a 45-ön a másik a 23-on van stb., és kapcsolgassak össze vissza.


4. Ha például nem tetszik egy csatorna és ki merészeled törölni, akkor az üres hely ottmarad örökre a többi csatorna között, mert mozgathatod csak eltüntetni nem tudod onnan lásd: 3 pont.


Nos nagyjából ennyi, az olyan apróságokat mint a burkolat fröccsöntési hibái ( olyan gagyi már újkorában is mintha összetaposták volna), a burkolat alól kilógó vezetékek, amit én raktam/nyomkodtam vissza ( hát új TV nézzen is már ki valahogy), meg a dobozon lévő teljesen sík képernyőt ígérő írás ( ami hazugság ez ugyanolyan domború mint a 14-éves régi Tv-m) már csak halkan jegyzem meg.

De azért van két előnye is a kép-hang (amúgy gyárilag mono) van rajta, mondjam úgy hogy szódával elmegy.



A kérdéshez : nem, nem jó választás!

Gagyi kivitel, elavult, hiányos menürendszer, hiányzó dolgok.Ordít a készülékről az összedobált, innen-onnan tákolt-bákolt távol keleti minőség!

Ennél még a híres-hírhedt Tescó Technika márkájú termékcsaládja is jobb ( pedig azért az se semmi! ).

2013. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
hát nekem is vortex tv-m van és hogy semmi bonyolultság nincs benne semmi gond nincs vele :) szerintem csak kicsit mélyedj bele a technika korába
2014. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Joell ***** válasza:
Ar wrtek aranyban nem rossz...adas jon rajta...kep 10/6.hang az mindeggy mert aki egy komoly 1millas tvt vesz akkor is kot ra valami hazimozit stb...lenyegeben egy olyan keszulek ami az arat kiszolgalja...nem rossz vetel...
2017. márc. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem róla rossz tapasztalatom nincs, van egy 13 éves Vortex DVD lejátszónk és azóta is tökéletesen működik így hát nincs negatív véleményem róla.
2017. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én pont Hétfőn vettem egy VORTEX LED-V49ZS01DCF 49'-os LED TV-t. 85.000 Ft.-ba került.


A rendeléskor kiemeltem, hogy délután 16h-után szállítsák ki, mert 15h-ig dolgozom. Szerintetek figyelembe vették?! 11-kor hívott a futár, hogy merre vagyok, mert Ő a kapu előtt ácsorog. "Picit" dühös voltam. Kivettem egy szabadnapot és haza rohantam.


2 perce nem voltam otthon, már ott is volt a futár.

Kifizettem, átvettem, majd bevittem.


Kibontás után láttam meg, hogy a képernyő középen végig van repedve. Mintha valaki pont a közepébe belecsapott volna egyet. Továbbá a készülék burkolatán több hajszálrepedés is volt és a képernyője tele volt ujjlenyomatokkal.


Hívom a futárt azonnal.

Röhögve annyit mondott: Vigyem vissza a Postára. Tehát...én.


Hívom a Média Markt-ot. Sokadik próbálkozásra felveszi egy igencsak flegma ficsúr kölyök. Elmesélem neki mi történt. Válasz:


Óh, ne idegeskedjek, történik ilyen néha! Már mással is megesett. Nyugodjak meg, majd (ezt figyeljétek!) csomagoljam vissza a készüléket, majd menjek el vele a Postára és adjam fel nekik vissza, ha szeretném, hogy kicseréljék! (Ha a pénzt kérem vissza, akkor is ez az eljárás van érvényben.)


Én egy elég nyugodt ember vagyok, de ott azért volt egy 10 perces előadásom, aminek a végén az ügyintéző csak a "Soron kívül megoldjuk! Soron kívül megoldjuk!"-at ismételgette.


Aztán letette.


Azért én még írtam nekik egy szép hosszú panaszlevelet erről az eljárásról.


S csak, hogy a TV-ről is írjak: SENKI NE VEGYEN BELŐLE!

Olcsó, meg minden, de olyan is!


Kicsit jobban megnéztem és az illesztések iszonyat hanyagul vannak összerakva. Tulajdonképpen a jóindulat tartja össze az egészet. A vezetékek van ahol tök random kilógnak a burkolat aló és sorolhatnám.


A működéséről nem tudok nyilatkozni, mert csak kibontottam, majd mikor megláttam mit kaptam, szépen vissza is csomagoltam.


Kíváncsi vagyok mi lesz a vége...

2018. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!